ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Mass upload + sub v3(Flash) foto
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Tytuł dziwny-ale jest to złożenie kilku elementów:
podstawowy to Watermark & Massupload MOD v3
link: http://beta.phpfu...#post_7163
Zmodyfikowany o dodanie subkategorii modyfikacja dostępna download duńskiego supportu.
Ja dodałem funkcję usuwania całych albumów do photoalbums.php i polskie locale sekcji FLASH-upload.
INSTALACJA:
umieścić pliki w swoich katalogach(ftp)
ustawić chmod 777 katalogu infusions/watermark_massupload/uploads
z poziomu PA zainstalować Infusion
Dodawanie fotek-FLASH
Z poziomu PA galerii tworzenie albumów z możliwością subkategorii
wejście w album klik miniaturka -> na dole
Dodaj zdjęcia /Menadżer plików - uruchamia menadżera flash.
w pierwszej kolejności należy utworzyć katalog do uplodowania wpisać swoją nazwę nacisnąć przycisk Utwórz katalog.
-wybrać fotki do umieszczenia-wybierz pliki działa zaznaczanie z sziftem i controlem-> pojawią się na liście plików Pliki na dysku lokalnym.
Nacisnąć przycisk uploduj do katalogu-można je zobaczyć rozwijając katalog->Dodaj fotki do albumu nr..
I to wszystko w kwestii dodawania.
dostępne są przyciski usuwania fotek w razie pomyłki przed uploadem-do katalogu jak również usuwania katalogu już z dodanymi fotkami.
nie ma watemark na miniaturkach zdjęć - błąd wyświetlania photogallery.php tej duńskiej modyfikacji subkat bez niej są na dużych rozmiarach są i na miniaturkach przy dodawaniu.
Ten długi opis dla tych, którzy są przed decyzją czy warto?
Bo jak ktoś zainstaluje to wszystko jest czytelne i mój opis można sobie darować.
Locale doflash pisane bez ogonków, bo nawet przy różnych kodowaniach UTF8 wychodzą krzaki.
Tyle ewentualne pytania proszę kierować do autorów poszczególnych etapów modyfikacji.
wlodekp dodał/a następującą plik:
submass_foto_3.zip [145.65kB / 536 Pobrane]

 
wlodekp.europa.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 06.05.2024 05:07:53
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kopendrex
Witam, wszystkich (moj pierwszy post :) ) mam pytanko odnosnie tego mod-a. Dodalem go ale mam 2 problemy.
1. Czy jest opcja wlaczenia przezroczystosci? Tj. mam png-a z przezroczystymi elementami ale traktuje jako biale przestrzenie.
2. Nie wiem dlaczego nie produkuje mi sredniej wielkosci zdjec, tj robi miniaurke, robi duze zdjecie ale zdjecie sredniej wielkosci nie jest robione. Moze to wina tego ze wczesniej nalozylem Mass Upload v2 a na to v3

I jeszcze gwoli podpisu link do strony podaje www.karpatywschod... ale to o czym pisze robie lokalnie zeby nie umieszczac niesprawdzonych elementow.

edit: zauwazylem ze srodkowych zdjec nie robi jesli jest wlaczona opcja watermark bez watermark jest ok
Edytowane przez kopendrex dnia 03.05.2007 12:41:08
 
www.karpatywschodnie.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
plik gfx.php jest inny w obu tych modach tworzenie znaku jego zamiana może także powodować kompletne pomieszanie zdjęć i miniaturek przy dużej ilości albumów.
Masz podany link do podstawowego moda i forum beta fusion tam jest kilkaset pytań i odpowiedzi-ODSYŁAM ja zadałem jedno do modyfikacji subcategory na duńskim forum odnośnie braku znaku w miniaturkach zdjęć, ale odpowiedzi brak.
Mod u nas jeszcze mało popularny-sam jeszce nie przeszedłem z v2 bo modyfikuje wszysko optymalnie pod siebie-indywidualnie a to złożenie technik kilku może więcej modów.
Edytowane przez wlodekp dnia 03.05.2007 12:46:14
 
wlodekp.europa.pl
kopendrex
Ok, chyba sobie poradzilem. Musialem w watermarkach usunac cienie, dac jednolite tlo to co ma byc przezroczyste w pliku gfx.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


co do probelmu z wyswietlaniem to standardowo literowka, nazwa pliku pobierana przez gfx.php to watermarksmal.png a ja porobilem pliki z watermarksmall.png
Opętani myślą tworzenia... niszczymy

http://www.karpat...
 
www.karpatywschodnie.pl
zezol
Mam pytanko: ja jest z uploadem fotek na darmowych kontach w tej wersji? Czy też wysyła po 5 zdjęć?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Zezol nie wiem testowałem u siebie ten mod posługuje się uploadem nie ftp więc teoretycznie będzie wolniejszy przy wrzucaniu fotek do katalogu ala photo_upload
Po prostu posiada menagera plików-tworzą go ludzie z europy-którzy nie używają darmowych serwerów-trudno więc o takowe opinie-może będziesz jednym z pierwszych testerów-w takich uwarunkowaniach.
Sama procedura przenoszenia katalogu do galerii jest podobna więc zachowanie porównywalne.
NIE WIEM dokładnie jak na darmowych to będzie.
Edytowane przez wlodekp dnia 04.05.2007 19:42:58
 
wlodekp.europa.pl
zezol
Oj przeliczyłem się(i rozczarowałem). W pierwszej chwili myślałem, że wszystko jest ok, ale przy wysyłaniu plików na serwer(do folderu uploads w folderze infusiona) wysłało chyba z ~25 zdjęć(wszystko zależy od ich wagi, np. "te 25" były mocno skompresowane - 50%). A co do późniejszego/ponownego przeżucenia do katalogu z galerią nie było lepiej, bo jak następnym razem próbowałem przeżucić do x galerii 125 fotek, to przeżucało mi po 8! :o A do tego jeszcze wyskakiwały takie błędy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nie ma na to rady... takie już są uroki darmowych hostingów... :|
 
Spaik
Hmm nie wiem czemu ale gdy probuje wgrac masowo zdjecia to nie wgrywa mi ich. Wie ktos w czym moze tkwic problem ?
 
tomaszu00
Nie wiem czemu ale u mnie fotki dodawane są od końca (ostatnie są na początku), wiecie jak to zmienić? Żeby dodawał fotki wg nazwy alfabetycznie? A druga sprawa to, że jak odpalę ten Menadżer Plików to pojawia się na czerwono 'An Error occured (can't get maxFilesize)' jak to poprawić?
 
zogon
Link padl ;/
Edytowane przez Pieka dnia 03.05.2009 12:20:49
 
hoopak
Przecież załącznik działa...
 
www.hoopak.pl
zogon
Fakt nie zauważyłem...

Teraz co gorsze posypała mi się cała galeria...

link:

http://pzpl.cba.p...allery.php

Stopka poprawiona, więc zdejmuję Czerwonego Brata. //hoopak


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - hoopak 03.05 - 16:29

Edytowane przez hoopak dnia 03.05.2009 17:11:41
 
hoopak
Kolega ma v7 a to jest wersja dla v6. Ot i cały problem.
 
www.hoopak.pl
zogon
A wiec, co mam teraz zrobic zeby to naprawic ?
Edytowane przez hoopak dnia 03.05.2009 17:14:27
 
hoopak
Nadpisz pliki oryginalnymi z paczki i na następny raz czytaj uważnie. Poza tym, o naprawianiu takiego gapiostwa na forum pisaliśmy wielokrotnie.
Edytowane przez hoopak dnia 06.05.2009 17:36:01
 
www.hoopak.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl