ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Zerowanie photo_id
laczor
Jak chce wyzerować photo_id tak by było od 1 to wchodzę w myadmina wybieram fusion_photos -> Operacje i auto_increment wpisuje 1. Dlaczego wiec po kliknieciu wykonaj zmienia sie samo na 66?
 
www.linia29.cal.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 15:11:17
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Wooya
Bo wczesniej miales juz jakies fotki i je usunales. AUTO INCREMENT pamieta ostatni ID.
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
laczor
No ale skoro w album_id dało się wyzerować to tu też powinno sie dać . Tylko jak?
 
www.linia29.cal.pl
Wooya
PA > Prywatne strony i wklej ten kod:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


nastepnie zrob podglad. Powinno zadzialac.
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
laczor
Działa. Dziękuje bardzo!
 
www.linia29.cal.pl
m_i_n
Te zapytanie TRUNCATE powoduje ponowne zliczanie auto incrementu od poczatku?
 
http://www.bbproject.net
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Polecenie sql truncate działa jak delete z jednoczesnym odtworzeniem struktury tabeli typowe zerowanie. I w działaniu jest dużo szybsze. Opisywałem działanie tego polecenia i użycie już dawno na forum.
Edytowane przez wlodekp dnia 04.04.2007 18:44:38
 
wlodekp.europa.pl
luki_35
Mi nie działa Sad, Pliki z ftp potraktowałem ręcznie a zostały mi te durne albumy których nie moge usunąć. :/ Wpisuje te polecenie i nic:/. Może mi ktoś pomóc?
 
Piotrek
luki_35 napisał/a:
Mi nie działa Sad, Pliki z ftp potraktowałem ręcznie a zostały mi te durne albumy których nie moge usunąć. :/ Wpisuje te polecenie i nic:/. Może mi ktoś pomóc?


To polecenie nie służy do usuwania albumów, a zerowania id.
 
Pieka
Piotrek napisał/a:
luki_35 napisał/a:
Mi nie działa Sad, Pliki z ftp potraktowałem ręcznie a zostały mi te durne albumy których nie moge usunąć. :/ Wpisuje te polecenie i nic:/. Może mi ktoś pomóc?


To polecenie nie służy do usuwania albumów, a zerowania id.

To polecenie sluzy do odbudowy struktury tabeli photos, co daje rowniez m.in. wyzerowanie id.
Edytowane przez Pieka dnia 15.12.2007 00:26:11
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
m@rkop
Wooya napisał/a:
PA > Prywatne strony i wklej ten kod:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


nastepnie zrob podglad. Powinno zadzialac.


Po tej operacji zniknęły mi zdjęcia z albumów :( Tzn. zdjęcia fizycznie są w poszczególnych albumach, ale ich nie widać.
Bardzo proszę o pomoc w przywróceniu ich "widoczności".
Adres strony: http://spczerniko...
Pzdr
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Przywrócić to je tylko możesz z kopii bazy.
Ty się zastanów co robisz i co chcesz.
To co zrobiłeś to czysta tabela bazy zdjęć jak po nowej instalcji świeżego fusion.
 
wlodekp.europa.pl
m@rkop
wlodekp napisał/a:
Ty się zastanów co robisz i co chcesz.

No właśnie... Myślałem, że tą operacją spowoduję ponumerowanie albumów kolejno od 1 do ostatniego, bo teraz mam np, 7 potem 10, 15 itp.
Pzdr
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Numer albumu w galerii jest jej numerem id i jest nadawany kolejno AUTO_INCREMENT każdy następny jest większy o 1 od poprzedniego.
Owszem numery w bazie można sobie zmienić ręcznie ale muszą być po kolei.
Dziury powstały, bo usuwałeś.
Zmieniać jednak musisz w ten sposób, żeby przy zmianie nie było już takiego numeru-żonglerka.
Jeśli już tak ustawisz i masz np 1,2,3,4,5 zapełniłeś dziury i zlikwidowałeś przerwy z poziomu phpmyadmin i masz ustawiony ostatni numer klikasz na górnej belce
Operacje i patrzysz w Opcje tabeli i wartość pola auto_increment powinno być 6 jeśli zmienisz to na 10 to następny dodany będzie miał 10, 11 itd
W ten sposób to się ustawia.
Jest jednak jeszcze jeden szkopuł, bez safemode każdy katalog albumu ma nazwę album_1 itd po ftp ich nie zmienisz nazw można z menagera plików.
Wymaga to trochę cierpliwości, uwagi i pracy.
Więc czy to aż tak przeszkadza, że warto to robić?
Moim zdaniem najłatwiej zrobić to na kopii tabeli i tu w zapytaniach insert into zmienić te numery na kolejne i tak zaimportować, nazwy katalogów jednak tak samo jak poprzednio należy zmienić.
Napisałem Ci jak reszta zależy od Ciebie.
Tylko tym razem dwa razy pomyśl zanim zrobisz i kopii bezpieczeństwa zrób sobię kilka, żebyś nie został z ręką w nocniku.
Zasada prosta numery dane z bazy muszą współgrać z tymi w nazwach katalogów i plików.
TO JEST ŚWIĘTA ZASADA POBIERANIA DANYCH Z BAZY.
A I NASTĘPNĄ ZAWARTĄ W PODPISIE ZACZYNAM RESPEKTOWAĆ

Edytowane przez wlodekp dnia 15.12.2007 20:14:05
 
wlodekp.europa.pl
m@rkop
Dzięki za wyjaśnienia Smile
Pzdr
 
alhenag
Witam.
Ja mam inny nieco problem, choć z tej samej kategorii.
Znam zasadę numerowania albumów i fotek oraz przypisywanych im komentarzy czy ocen. Robiłam "porządki" (podobnie jak kolega zakładający temat), wszystkie "numerki" poprawiłam w kolejnych tabelach ręcznie jak trzeba, wszystko współgra i wyświetla się prawidłowo, ale jest jedna dziwna rzecz, której zupełnie nie pojmuję.
Mianowicie - ostatnio dodane zdjęcie ma numer 2870, następne powinno mieć kolejny. Tak nie jest. W bazie danych, w tabeli fusion_photos w miejscu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

numerek wpisałam ręcznie, po wczytaniu tabeli do bazy samoistnie zmienił się na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

W związku z tym następne zdjęcia mają oczywiście nie te "numerki" co trzeba.
Czy ktoś może mi wyjaśnić, skąd to się bierze? Dodam, że w żadnej innej tabeli, gdzie ewentualnie ręcznie porządkowałam "numerowanie" - nic takiego się nie dzieje.
Pozdrawiam zimowo :)
Edytowane przez Pieka dnia 19.01.2010 11:47:43
 
http://www.alhenag.com
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl