ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Tło w nazwie panelu
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Aby mieć możliwość posiadania różnie wyglądających paneli wprowadzam zmodyfikowaną funkcje opensidex0()
kod funkcji:
function openside0($obrazek, $title) {
$obrazek="'".THEME."images/$obrazek'";
echo "<table cellpadding='0' cellspacing='0' width='100%' class='border'>
<tr>
<td class='scapmain' style='background-repeat: no-repeat; background-position: center' background=$obrazek>$title</td>
</tr>
<tr>
<td class='side-body'>\n";
}

kod należy wkleić w pliku theme.php swojego aktualnie używanego theme np. pod openside a jak ktoś ma trudności to bezpośrednio nad tagiem ?>
Funkcji closeside0 nie dopisuje bo użyjemy do zamknięcia tabeli normalnej closeside.
Pliki graficzne tła nazwy paneli należy wrzucić do katalogu images w swoim aktualnie używanym theme.
DZIAŁANIE:
można bazować na pliku graficznym zawierającym już nazwę, bądź wpisać swoją traktując grafikę jako podkład pod napis.
TWORZENIE NOWEGO PANELU:
test na podglądzie
1.
openside0('nawigacja.jpg', '*');
echo"zawartość panelu";
closeside();

2.
openside0('andrzejki.jpg', 'NAWIGACJA');
echo"zawartość panelu";
closeside();

zamiast gwiastki można sobie wstawić dowolny znak-MUSI BYĆ CHOĆ 1 albo Twój napis
ZMIANY W ISTNIEJĄCYCH PANELACH dla tego efektu:
np. navigation_panel.php
openside($locale['001']);
zastąp
openside0('nawigacja.jpg', '*');

Do obejrzenia w działaniu:
fusiontest.yoyo.pl
dodaje plik z tymi testowymi grafikami
UŻYWASZ ALBO NIE I NIE PYTAJ tylko SAM modyfikuj!
wlodekp dodał/a następującą plik:
images_panel.zip [8.5kB / 597 Pobrane]

 
wlodekp.europa.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 23:54:14
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
marcink1989
Mam mały problem z tym:@ Wydaje mi sie że robie wszystko właściwie jednak obrazek nie wyświetla sie, pokazuje jedynie jako tło stary obrazek, który wcześniej służył jako tło. Obrazki wgrałem do katalogu images obecnie używanego thema, tego którego kod znajduje sie poniżej (wklejony kod pogrubiłem).

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Panel nawigacyjny:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Problem polega na tym ze wyswietlana jest * + stare tło:@ (jesli wiec napisze np. zamiast * gothic to bedzie wyswietlany napis gpthic, a nie tlo ktore wpisalem). Moze to wina tego ze mam Ep IV ??



EDIT:
Juz wszystko jest OK, poradzilem sobie.
Edytowane przez marcink1989 dnia 24.04.2007 19:47:30
 
http://gothic.xgame.pl/news.php
SlimShade2
Sorry że tu piszę, ale gdzie indziej nie ma takiego miejsca a mianowicie jak powiększyć wysokość oraz szerokość swoich zamieszczanych obrazków gdyż ciągle mi je ucina !Sad
 
Qbol
slim...
moze jasniej?
podaj adres stronki
3esc.
 
SlimShade2
Dokładniej chodzi mi o powiększenie szerokości i wysokości wyświetlanych obrazków panelu bo gdy wrzucę moje o wielkości 173x29 to mi je ucina
Edytowane przez SlimShade2 dnia 09.06.2007 17:20:26
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
A gdzie adres strony-Kolega Cię prosił.
to co pokazałem na similtitude ma:
// theme settings
$body_text = "#555555";
$body_bg = "#ffffff";
$theme_width = "100%";
$theme_width_l = "175";
$theme_width_r = "175";

Edytowane przez wlodekp dnia 09.06.2007 18:06:30
 
wlodekp.europa.pl
SlimShade2
www.poke-factory.... <--- Strona jest w trakcie tworzenia więc proszę się nie przelęknąć !Wink
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Zobacz http://fusiontest...mam to co na czerwono w poprzednim 175 i w klasie scapmain style.css
.scapmain {
font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size : 10px;
font-weight : bold;
color : #888;
background-color : #f1f1f1;
border-bottom : 1px solid #e1e1e1;
padding : 10px;
}

te 10 to za dużo i widzisz pusty margines, chcę Ci to pokazać 9 będzie w sam raz
Ale, żeby reszta paneli była ok należy stworzyć nową klasę w style.css o nazwie scapmain0 z tymi ustawieniami 10px i ją umieścić w funkcji dodającej tło nazwy zamiast csapmain, wtedy będzie to tylko dotyczyło paneli tworząnych tą funkcją, dlatego u mnie pozostałe panele mają te górne i dolne marginesy bo obrazki pozostałe-moje były tworzone do innego rozmiaru.
Edytowane przez wlodekp dnia 09.06.2007 20:10:14
 
wlodekp.europa.pl
Gander
Parę miesięcy temu pomagałem pewnej hience w rozwiązaniu problemu obrazków w panelach. Wymyśliłem bezpieczniejsze rozwiązanie, nie generujące błędu gdy przypadkiem zmienimy skórkę.

Bledny kod zostal usuniety, a dobry znajduje sie kilka postow nizej/Pieka

Jest to bezpieczniejsze gdyż modyfikujemy istniejącą funkcję, a nie tworzymy nową.
Edytowane przez Pieka dnia 10.06.2007 11:33:31
 
gander.solutions
SlimShade2
no czyli jak gdzie, albo pod co mam to wstawić ?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@Gander
Parse error: syntax error, unexpected ':'

Ja Ci pokazałem-działa, Gander jak poprawi będzie lepsze-wygodniejsze
 
wlodekp.europa.pl
SlimShade2
wlodekp jak byś mógł przerobił byś mi to na podstawie mojego style.css żeby działało tak jak u ciebie ? Bo ja mam jakieś problemy !Sad
SlimShade2 dodał/a następującą plik:
styles_1.rar [1.58kB / 570 Pobrane]
 
Gander
Hmm, coś skopałem w poprzednim przykładzie?
Udało mi się uruchomić xampp-portable (przenośny serwer) i napisałem to od nowa. Co prawda pisana jest na skórce Valencia, ale użyć tego można na dowolnej skórce.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wystarczy dodać to co zielone w podobnych miejscach funkcji openside() twojej skórki. Ta kopia mi działa i jesli zrobisz dobrze tobie też zadziała. Aha! W tym przykładzie obrazki umieszczasz w katalogu images/site-panel-images/ ale możesz to zmienić dowolnie.
 
gander.solutions
SlimShade2
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


A jak wstawić na tym kodzie ( może podesłać już podstawione gotowe do wrzucenia ? )
Edytowane przez SlimShade2 dnia 10.06.2007 10:31:52
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Kolego funkcje piszę się po to by wykorzystywać ją wielokrotnie używając jej argumentów-różnych tu są to tytuł i nazwa pliku obrazka i czy u mnie czy u Gandera jest tak samo Gandera jest lepsza bo działa na zasadzie wstawiania obrazka jeśli został użyty ten argument-a nie to nie ?: i bazuje na modyfikacji już istniejącej funkcji-powtarzalnej w każdym theme.
co do stylu u Ciebie jest:
.scapmain {font-family:Verdana,Tahoma,Arial,Sans-Serif; font-size:10px;font-weight:bold; color:#000; height:19px;
padding:0px 2px 0px 2px;

masz zdefiniowane wszystkie cztery marginesy użycie np jednego będzie dotyczyć góra dół możesz sobie nimi żąglować i zobaczyć czy wszystkie czy tylko góra dół.
Edytowane przez wlodekp dnia 10.06.2007 11:02:04
 
wlodekp.europa.pl
SlimShade2
Działa wielkie dzięki, ale jest jeszcze jeden problem jak to zmienić w istniejących panelach np. w Shoutbox'ie Shedrok'a v1.4.3 gdy wstawię wszystko tak jak tu pisze wyświetla mi sie tylko ta kropka którą wstawiam jako opis.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
nie wiem której użyłeś ale np:navigation_panel.php-plik
tu opisuję similtitude: via Gander i kodzie:
function openside($title,$image="") {
[quote]echo "<table cellpadding='0' cellspacing='0' width='100%' class='border'>
<tr>
<td class='scapmain'".($image != "" ? " style='background: no-repeat center url(".THEME."images/".$image.")' " : "").">$title</td>
</tr>
<tr>
<td class='side-body'>\n";
}

openside($locale['001'],'anime.png'); napis nawigacja z locali + tło obrazka
openside('.', 'anime.png'); kropka na tle
openside('& n b s p ; ','anime.png'); tylko obrazek bo symbol to spacja puste ten symbol zlikwidować spacje które wstawiłem żeby podać kod bez nich widoczne puste pole spacjiitd
szukać w plikach paneli funkcji openside() i podobnie jak podałem wyżej postępować zayważ że jest zmieniona kolejność u mnie i gandera title obrazek nie wiem którą stosujesz jednak zasada podobna.
BURZA WYWALA MI NON STOP ŁĄCZE moge nie odpowiadać
Edytowane przez wlodekp dnia 08.09.2007 16:59:18
 
wlodekp.europa.pl
arkhos
Mam nooberskie pytanko, jak i gdzie zmienic aby kazdy panel mial jeden wybrany przezemnie obrazek

to moja stronka http://real-fc.ov...g/news.php w tle paneli mam background malenki obrazek buller.jpg chyba, gdzie to moge zmienic, no i chcialbym dac inny obrazek dla newsow, moze mi ktos pomoc? prosze o kontakt na gg 10230097, pozdrawiam arkhos
Edytowane przez arkhos dnia 13.08.2007 19:38:32
 
adam-as
Witam,

Nie jestem pewien czy wybrałem właściwy temat, ale zapytam.
Załóżmy że klikamy sobie w galerii na jakiś obrazek aby zobaczyć go w pełnym powiększeniu. Niestety ramka nie jest idealnie dopasowana do obrazka co skutkuje uwidocznieniem części tła. Tło o którym mowa zdublowane jest z głównej strony.
Jak to zmienić? Proszę o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam

hmm dwa dni minęły i nikt naprawdę nie wie? Powyższy przykład opisuje wstawianie tła do różnych tabel, natomiast mi chodzi o tło które dubluje się po powiększeniu obrazka z galerii (w tym wyskakującym okienku).

Jeszcze raz proszę o pomoc i przepraszam za drugiego posta.

Pozdrawiam
Edytowane przez adam-as dnia 16.08.2007 09:09:36
Bronimy pracy dyplomowejLinki łamiące Regulamin usunięte przez administratora
 
http://www.pcmedio.pl
kraski1
wlodekp napisał/a:
ZMIANY W ISTNIEJĄCYCH PANELACH dla tego efektu:
np. navigation_panel.php
openside($locale['001']);
zastąp
openside0('nawigacja.jpg', '*'Wink;

Do obejrzenia w działaniu:
fusiontest.yoyo.pl
dodaje plik z tymi testowymi grafikami
UŻYWASZ ALBO NIE I NIE PYTAJ tylko SAM modyfikuj!


W którym miejscu (jakim pliku) dokładnie miałbym to wkleić ponieważ coś mam problemy z tym.

sportvideo.dl.pl - http://kraski.isx...p/news.php jeżeli chodzi o stronę, właśnie jest w stanie budowy.
Edytowane przez kraski1 dnia 30.12.2007 19:25:20
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl