ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Własna skórka
AAC
Jak to zrobić, czy istnieją jakieś programy do tego tak jak w HTML'u(np.Front Page)??
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 20:03:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
crasch
hehe, polecam Ci obcykać ciekawy artykuł na stronie www.webmer.tk HOW TO THEME - czyli o tworzeniu skórek do PHP-Fusion (art by sonar). A tak btw. było setki razy, szukaj..

pozdro
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
AAC
Ale mi chodzi oco innego. Tam jest opisane zeby zmienic kolory czcionek itp, ale ja chce sie dowiedziec jak zmienic kolor np. górnej belki i nagłówka z napisem nawigacja, chce zrobic swoja skurke i jakie programy darmowe najlepiej popieracie do robienia wypasionej grafiki (System WinXP).
 
sonar
Tam jest opisane zeby zmienic kolory czcionek itp, ale ja chce sie dowiedziec jak zmienic kolor np. górnej belki i nagłówka z napisem nawigacja


maslo maslane...

tam masz PRZYKŁADOWEGO thema! jest on tylko do tego zeby zrozumiec jak wygladaja themy! mozesz zrobic wlasna skorke na podstawie tego szablonu


sciagnij sobie gimpa
www - moje portfolio
mw_artysta.png
 
slawomirpacyk.pl
AAC
OK ale tam niema grafiki typu górna belka itp. tam jest tylko grafika na forum itp a ja chce całą reszte grafik gdzie one sa jak je zmienic prosze o wytlumaczenie wszystkiego jak koniowi. Bo mam strone www.aac.xt.pl ale mam głupie skory, chce zrobic swoja i niepowtarzalna. A codo gimpa to go mam ale nieda sie zainstalowac bo tam czegoś niemam.
 
crasch
Jeżeli Ty nie wiesz jakim program mógłbyś zrobić grafiki to niepowtarzalnej skórki napewno nie zrobisz. A tam, co ci podałem jest ładnie wszystko opisane i nie kombinuj ze tam nie ma tego i owego.. Po prostu przerasta to Ciebie i chcesz łatwiejsze, łatwe rozwiązanie. A program do grafik to najlepiej photshop, tylko odradzam ci sie zabierać za tworzenie niepowtarzalnej skórki z twoim doświadczeniem Grin..

pozdro
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
sonar
hm... wystarczy troche checi... sciagasz ten moj i patrzac na kod innych skorek tworzysz swoja wlasna... nie widze niczego trudnego w tym zeby css dopisac background-image:url(images/plik.gif); ... jesli czegos tam nie masz to to sobie zalatw Pfft a photoshop to on... to on sobie troche kosztuje Wink Pfft
www - moje portfolio
mw_artysta.png
 
slawomirpacyk.pl
123tomek
A ja popieram autora posta. Pewnie jemu nie chodzi o samo tworzenie thema jako calosci ale wlasnie o tworzenie grafiki. Szukajac w necie opisow tworzenia skorek do roznych CMSow (nie tylko PHP-Fusiona) zazwyczaj natrafia sie na marne opisy zaczynajace sie od "musisz znac przynajmniej htmla" co powoduje odruch wymiotny kazdej osoby ktora zna sie troche na grafice i tylko na grafice.
Jestem na etapie wybierania jakiegos CMS i jednym z glownych kryteriow wyboru poza bezpieczenstwem jest wlasnie latwosc zmiany skory.
Niestety brakuje opisu wlasnie takiego lopatologicznego z nastawieniem na grafike - czy tak trudno jest napisac skorke na potrzeby artykulu gdzie wrzuci sie czarny prostokat z napisem "to jest grafika nr 1 - obrazek na gorze strony" i inne "to jest obrazek nr 2 - wyswietla sie przy menu glownym" itp.
Wiem ze byc moze tworzenie skorki jest latwiejsze niz sie kazdemu wydaje jednak bedac osoba zdolna w temacie grafika i slaba w tworzeniu stron czy programowaniu w html/php niestety nie znalazlem jeszcze odpowiedniego artykulu o tworzeniu skorki dla poszczegolnych CMSow.
A pisanie "bylo setki razy, poszukaj", mija sie z celem bo owszem bylo setki razy ale ani razu nie bylo napisanie porządnie.
Pozdrawiam
Tomek
 
JazOOn
123tomek napisał/a:
Niestety brakuje opisu wlasnie takiego lopatologicznego z nastawieniem na grafike - czy tak trudno jest napisac skorke na potrzeby artykulu gdzie wrzuci sie czarny prostokat z napisem "to jest grafika nr 1 - obrazek na gorze strony" i inne "to jest obrazek nr 2 - wyswietla sie przy menu glownym" itp.

bo nazwy klas w każdej skórze są uniwersalne - napisane są tak żeby Php-Fusion wiedział o co chodzi.
po 2 - jak napisałes "to jest grafika w menu" itd. - czasem a nawet w większości przypadków skórka ma po prostu wpisany kolor a nie odnośnik do pliku i ty musisz takowy odnośnik do pliku graficznego stworzyć...pokombinuj co jest od czego, popróbuj - rozłóż jakąs skóre na czynniki pierwsze - ja do niedawna też byłem zielony a teraz tworze całkiem ciekawe skórki i to w większości oparte na plikach graficznych
 
jantom
AAC napisał/a:
A codo gimpa to go mam ale nieda sie zainstalowac bo tam czegoś niemam.

Zgaduję, że nie chciało Ci się przeczytać, że gimp wymaga biblioteki gtk2.0, która również jest do ściągnięcia ze strony projektu http://gimp-win.s...table.html. A co do programów, do tworzenia grafiki, to polecam jeszcze inkscape (do pobrania z http://www.inksca...).
 
http://jantom.info
AAC
JazOOn napisał/a:
bo nazwy klas w każdej skórze są uniwersalne - napisane są tak żeby Php-Fusion wiedział o co chodzi.
po 2 - jak napisałes "to jest grafika w menu" itd. - czasem a nawet w większości przypadków skórka ma po prostu wpisany kolor a nie odnośnik do pliku i ty musisz takowy odnośnik do pliku graficznego stworzyć...pokombinuj co jest od czego, popróbuj - rozłóż jakąs skóre na czynniki pierwsze - ja do niedawna też byłem zielony a teraz tworze całkiem ciekawe skórki i to w większości oparte na plikach graficznych


A ty dalej niekumasz bazy... Co mnie kod interesuje, ja nieumiem zmienic bo nieznam PHP. HTML owszem ale na średnio zaawansowanym poziomie. Napisze jeszcze raz to co napisal kolega: 123tomek. Czemu nikt z doświadczonych Fusionistów nie napisze artu o tym jak zrobić CMS oparty tylko na grafice czyli: Gotowa strona bez obrazków tylko zamiast nich w kodzie wpisane: obrazek u góry strony i np obrazek menu. JA NIEBĘDE SZUKAŁ W KODZIE BO NIEZNAM PHP ANI TROCHE NI ODROBINKI.
Przykład kodu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Hmmm.... Oco chodzi... ja niewiem cotu jest npisane co do czego i z kim naco poco... Wytłumaczcie mi to jak KONIOWI!
 
JazOOn
AAC napisał/a:
JazOOn napisał/a:
bo nazwy klas w każdej skórze są uniwersalne - napisane są tak żeby Php-Fusion wiedział o co chodzi.
po 2 - jak napisałes "to jest grafika w menu" itd. - czasem a nawet w większości przypadków skórka ma po prostu wpisany kolor a nie odnośnik do pliku i ty musisz takowy odnośnik do pliku graficznego stworzyć...pokombinuj co jest od czego, popróbuj - rozłóż jakąs skóre na czynniki pierwsze - ja do niedawna też byłem zielony a teraz tworze całkiem ciekawe skórki i to w większości oparte na plikach graficznych


A ty dalej niekumasz bazy... Co mnie kod interesuje, ja nieumiem zmienic bo nieznam PHP. HTML owszem ale na średnio zaawansowanym poziomie. Napisze jeszcze raz to co napisal kolega: 123tomek. Czemu nikt z doświadczonych Fusionistów nie napisze artu o tym jak zrobić CMS oparty tylko na grafice czyli: Gotowa strona bez obrazków tylko zamiast nich w kodzie wpisane: obrazek u góry strony i np obrazek menu. JA NIEBĘDE SZUKAŁ W KODZIE BO NIEZNAM PHP ANI TROCHE NI ODROBINKI.
Przykład kodu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Hmmm.... Oco chodzi... ja niewiem cotu jest npisane co do czego i z kim naco poco... Wytłumaczcie mi to jak KONIOWI!


kolego , arty są - napisane przez doświadczonego fusioniste, zszywaka - naszego admina, zawarte są na jego stronie http://z-themes.pl, lecz strona jest chwilowo nieczynna
 
jantom
AAC napisał/a:
A ty dalej niekumasz bazy... Co mnie kod interesuje, ja nieumiem zmienic bo nieznam PHP. HTML owszem ale na średnio zaawansowanym poziomie. Napisze jeszcze raz to co napisal kolega: 123tomek. Czemu nikt z doświadczonych Fusionistów nie napisze artu o tym jak zrobić CMS oparty tylko na grafice czyli: Gotowa strona bez obrazków tylko zamiast nich w kodzie wpisane: obrazek u góry strony i np obrazek menu. JA NIEBĘDE SZUKAŁ W KODZIE BO NIEZNAM PHP ANI TROCHE NI ODROBINKI.
[Wycinek kodu, zbędny do odpowiedzi - jantom]
Hmmm.... Oco chodzi... ja niewiem cotu jest npisane co do czego i z kim naco poco... Wytłumaczcie mi to jak KONIOWI!

Jeśli mogę się wyrazić, to mimo wszystko, zapoznaj się z technologią CSS (zakładam, że znasz po części znaczniki HTML). Jeśli chcesz tworzyć dobre themy, to bez tego ani rusz. Niewiedza może Cię ograniczać i np. stworzysz bardzo dobre grafiki, ale kolor i wielkość tekstu będzie rozwalał misternie stworzony układ strony. Na necie jest od czorta kursów CSS, a tworząc thema możesz do nich regularnie zaglądać. I nikt nie będzie Cię z tego rozliczać, lecz olśnisz nas i pokażesz, że my, nędzne robaki, niegodne pod twymi stopami się znajdować, o tworzeniu themów nie mieliśmy zielonego pojęciaSmile.
Edytowane przez jantom dnia 17.01.2006 20:55:03
 
http://jantom.info
dodo
http://www.fusion...ick.glt.pl

pffff.... jak sie chce to mozna zrobic wszystko.
a jak sie czegos nie wie, to zamiast sie pytac, sie wlazi na taka strone
WWW.GOOGLE.PL

btw. zobaczcie sobie ta stronke Fusion Kubrick. jeszcze nie skonczylem i na razie jest tylko po angielsku.
dobre pod bloga + oczywiscie cala funkcjonalnosc fusion zachowana.
pozdro
dodo
Józef Zych - "Nie po raz pierszy staje mi"

 
JazOOn
dodo napisał/a:
http://www.fusion...ick.glt.pl

pffff.... jak sie chce to mozna zrobic wszystko.
a jak sie czegos nie wie, to zamiast sie pytac, sie wlazi na taka strone
WWW.GOOGLE.PL

btw. zobaczcie sobie ta stronke Fusion Kubrick. jeszcze nie skonczylem i na razie jest tylko po angielsku.
dobre pod bloga + oczywiscie cala funkcjonalnosc fusion zachowana.
pozdro
dodo


widziałem już twoją skórke Smile zachwalają cie admini oficjalnego supportu w swoim newsie Smile wygląda jak Wordpress...dobra robota!
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl