ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Skrypt uploadu pliku po FTP
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jest to skrypt przesyłający plik do podanego katalogo (proszę czytać komentarze w pliku i wypełnić swoimi danymi)
Po co tak, działa jak każdy klient ftp i nie ma ograniczeń przesyłu hostingu narzuconych przez php.ini.
Stanowi on materiał wyjściowy do dalszych modyfikacji np zastosowanie go w administration/downloads.php z pozostałymi danymi formularza i ograniczeniami typu i wielkości pliku narzuconymi przez administratora.
Plik należy wrzucić do katalogu głównego strony i dodać link w nawigacji do niego.
Wstawiam jako kod oraz dodaje paczkę z zawartością :
uploadftp.php
loader.gif
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nie będzie działał na kontach z uprawnieniami typu chroot z możliwości przejścia do katalogu nadrzędnego, krótko onlu to normal user.
Dziękuje @ Grzesiowi za pomoc przy rozwiązaniu problemu zmiany katalogu uplodowanego pliku.



Temat poprawilem i przykleilem/Pieka
wlodekp dodał/a następującą plik:
uploadftp.zip [2.7kB / 665 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 15.11.2007 01:11:12
 
wlodekp.europa.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 11:08:30
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
FreEp
Zupełnie szczerze- jak dla mnie rewelacja. Od dawna poszukiwałem skryptu, dzięki któremu użytkownicy będą mogli łatwo nadsyłać swoje pliki.
Nie znam się na php, ale może ktoś zrobi, aby obok "dodaj newsa, dodaj link", było "dodaj plik" i aby w panelu administracyjnym można było ustawić ograniczenia (np. maks 5 mCool, i dopuszczalne rodzaje plików itp..

Przy okazji mam do Ciebie pytanie Wlodku-
czy bezpiecznie jest posiadanie na serwerze pliku php z nazwą konta i hasłem do serwera ?
 
polven26
FreEp napisał/a:.
Nie znam się na php, ale może ktoś zrobi, aby obok "dodaj newsa, dodaj link", było "dodaj plik" i aby w panelu administracyjnym można było ustawić ograniczenia (np. maks 5 mCool, i dopuszczalne rodzaje plików itp..
?


To się da zrobić. Tematy są też. O dodaj plik jest przyklejony.
Rails > Frameworki > PHP-Fusion
 
m_i_n
czy bezpiecznie jest posiadanie na serwerze pliku php z nazwą konta i hasłem do serwera ?

Jesli nie zawarles tych danych jako parametr funkcji print(...); to chyba tak Pfft

Tak prawde mowiac to nie mam pojecia, a po co trzymasz tam takie dane?
 
http://www.bbproject.net
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jak zaznaczył polven26 dodawanie pliku przez użytkownika jest w temacie przyklejonymi ten skrypt nie służy w zamyśle do tego celu.
Ten z tematu przyklejonego działa dobrze a nawet mam go dodanego po przeróbkach do innych dawnloads i zintegrowanego z systemem punktów.
Co do bezpieczeństwa podobne dane posiada plik config php, jednak każdy dodatkowy plik z hasłami jest potencjalnym zagrożeniem następnym dla systemu, nie był on brany pod uwagę analizy bezpieczeństwa.
Generalnie jego przeznaczeniem jest przesył dużych plików w downloadach np. posiadających filmy gdzie upload nie radzi sobie z czasem i wielkością.
Nie należy się więc zbytnio podniecać jest on tylko szkieletem do rozbudowy, gdzie skrypt docelowy musi posiadać narzędzia werefikacji sprawdzania i zabezpieczeń.
Jeśli nie ma problemów ze zwykłym uploadem, lepiej pozostać przy standarcie dla własnego bezpieczeństwa.

 
wlodekp.europa.pl
yodamatrix
wlodekp napisał/a:
Nie będzie działał na kontach z uprawnieniami typu chroot z możliwości przejścia do katalogu nadrzędnego, krótko onlu to normal user.

A czy serwery za.pl w8w.pl i friko.pl maja takie uprawnienia czy nie. Jeżeli maja to czy moglibyście mi napisać na PW lub na gg: 5217010 jakie serwery są odpowiednie dla tego, bo gdy chcę się łączyć z tymi np. z za.pl to wyskakuje mi
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
. Z góry dziękuję.

Błędy w code - Milka
Edytowane przez Milka dnia 16.09.2008 20:42:31
 
www.star-wars.orge.pl
Tero
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Mi również nie działa. Mam konto na freens.pl.
Czy da się to jakoś naprawić?
Edytowane przez Pieka dnia 27.10.2008 00:20:56
 
Pieka
Nic z tym nie zrobisz, Twoj hostingodawca nie udostepnia funkcji ftp_connect().
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sstan
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Co to oznacza ?

//błędy dajemy w znaczniki code! -chemix
Edytowane przez sstan dnia 30.03.2009 23:23:57
 
Pieka
To znaczy, ze majac v7 umieszczasz skrypty dla v6. Skrypt dla Twojej wersji znajduje sie w odpowiednim dziale.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Joordan
Jak to przerobić by 2 przesyłane pliki o tej samej nazwie nie nakładały się na siebie ??

Wiadomość doklejona:
Chciałbym dodać zmienną do nazwy pliku np data tylko nie rozumiem jak mam ją wkleić do kodu dokładnie to nie rozumiem tego

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Joordan dnia 14.05.2010 04:28:44
 
www.filmotekaonline.com
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl