ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Brak tematów na forum pomimio ich obecności w bazie
DJPromo
Witam z reguły radziłem sobie sam czytając forum, ale tera potrzebuje pomocy kogoś kto się zna.
Otóż ostatnio wchodząc na stronę zdziwieniu mojemu zaskoczyło mnie zniknięcie wszystkich tematów na forum jedynie co pozostało to informacja o ilości Tematów, postów i kto ostatni napisał na danym dziale na forum. Pomyślałem że coś sie stało z baza albo nie wiem ale Tematy jak i posty są w bazie wszystkie i nie ma objaw żeby coś było uszkodzone. Postanowiłem wgrać kopie bazy całego forum i nic próbowałem też naprawy tabel optymalizacji.

Co mogło się stać że nagle Wszystkie tematy zniknęły mimo że w bazie są a forum ich nie pobiera. Proszę co mogę zrobić żeby nie straci tego.
Edytowane przez Pieka dnia 06.04.2009 20:48:24
Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 02:10:22
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Chemikpil
W pierwszej kolejności nadpisz pliki forum na serwerze. Jak to nie pomoże to przyda się adres strony i będziemy myśleć Smile
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Grzes
Po upewnieniu się, że to nie viewforum.php niepoprawnie wyświetla informacji sprawdź tabelę prefix_threads.
Liczba postów/tematów przechowywana jest w tabeli prefix_forums, lista wątków właśnie w prefix_threads a posty w prefix_posts.
Jeśli to nie plik to w phpmyadminie sprawdź czy ta tabela aby nie jest pusta, może jest uszkodzona?
Ewentualnie spróbuj ją przywrócić. Pamiętaj tylko o jednym, jeśli przywracasz starszą wersję to zostają Ci posty w prefix_posts które nie zostaną nigdy wyświetlone bo nie ma informacji o ich istnieniu w formie wpisu dot. wątku w prefix_threads.
Po przywróceniu kopii sprawdź ostatni thread_id (największy) a następnie zadaj zapytanie:
select * from prefix_posts where thread_id>MAX

To wyświetli Ci te posty. Możesz z nimi zrobić co chcesz - włącznie z usunięciem.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
DJPromo
Dzięki Grzesiu ponownie jednak to baza, Smile a dokładnie tabela prefix_threads, o której zapomniałem ;/ odzyskałem co chciałem, ale jedno pytanie mnie jeszcze męczy dlaczego samo nagle uległo uszkodzeniu, że wszystkie tematy zniknęły. Pytam bo nie chce mieć kiedyś podobnej akcji.
Edytowane przez hoopak dnia 07.04.2009 18:18:58
Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
piotrek199214
Samo raczej by się nie skasowało. Może coś edytowałeś i przez złe sformułowanie np zapytania wykasowało ci wszystkie dane z tej tabeli. Bądź ktoś się włamał i wyczyścił tą tabele.
Pozdrawiam
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
DJPromo
DJPromo napisał/a:
Otóż ostatnio wchodząc na stronę zdziwieniu mojemu zaskoczyło mnie zniknięcie wszystkich tematów na forum jedynie co pozostało to informacja o ilości Tematów, postów i kto ostatni napisał na danym dziale na forum.


@piotrek199214

Chyba do końca nie przeczytałeś mojego postu wyraznie napisałem, że jak wszedłem na stronę to już tych tematów nie pokazywało. Nie będziemy tu już dalej rozpisywać się szkoda czasu, ale chciałbym uniknąć kiedyś podobnej sytuacji, że będę miał już x tematów a mi je szlak trafi nagle.
Najwyżej zmienię hosting Sad

Ps../ do moderatora można zamknąć temat Wink
Edytowane przez DJPromo dnia 07.04.2009 21:52:14
Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
Grzes
DJPromo napisał/a:
Dzięki Grzesiu ponownie jednak to baza, Smile a dokładnie tabela prefix_threads, o której zapomniałem ;/ odzyskałem co chciałem, ale jedno pytanie mnie jeszcze męczy dlaczego samo nagle uległo uszkodzeniu, że wszystkie tematy zniknęły. Pytam bo nie chce mieć kiedyś podobnej akcji.


Powodów jest wiele. Przykładem może być fakt, iż tabele faktycznie przechowywane są jako pliki (trzy na tabelę dla MyISAM) na dysku. Awaria systemu plików to jedna z ewentualnych przyczyn. Dlaczego w takim razie nie rzucało błędami? Dlaczego tabela pusta a nie zgłaszana jako uszkodzona? Może to nie awaria systemu plików a może hosting przywrócił "jakąś" kopię? Możemy tylko zgadywać teraz.
Jeśli faktycznie nie jest to z Twojej winy ani (odpukać) nikt się nie włamał i dla psikusa tabeli nie wyczyścił to pewnie nie ustrzeżesz się przed tego typu awariami. Dbanie o mysql spada na hosting w przypadku serwerów wirtualnych. Jedyne co możesz zrobić to regularne kopie które nawet my tu na dedyku wykonujemy dziennie.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl