ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Link "czytaj więcej" po określonej ilości znaków
Statys
Cześć,
czy ktoś z Was potrafiłby zrobić taka modyfikacje, ze przy pisaniu newsa było by tylko jedno pole do wpisywania tekstu zamiast dwóch.
Na stronie głównej byłby widoczny news, ale po X znaków automatycznie tworzyłby się na końcu "...>>czytaj więcej", który po kliknięciu wyświetlałby dalsza cześć newsa.

Oto przykład:
img375.imageshack.us/img375/2324/przechwytywanieub.png

Pozdrawiam.


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - Chemikpil 26.07 - 01:39

Edytowane przez konto usuniete dnia 25.07.2010 18:00:17
 
paramore.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 10:27:46
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Chemikpil
Modyfikacja jest tu nie potrzebna. w themes.php wystarczy wczytać ciąg znaków wyświetlający newsa, i funkcją
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
uciąć ciąg.
Przykład:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Widzisz już jak działa ta funkcja. Teraz w themes.php ucinasz tą funkcją znaki i wyświetlasz część. Musisz jednak pamiętać by treść newsa podawać zawsze w pierwszym polu. Przy takim układzie drugie pole n ie interesuje Ciebie w ogóle.
Pozdro.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Statys
Zrobilem tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i cale newsy sie rozwalily. ;/
 
paramore.pl
Chemikpil
Przecież ty skopiowałeś litera w literę kod który był przykładem. To nie jest rozwiązanie tylko przykład zastosowania funkcji substr.
Po drugie brak poprawnej stopki == brak wsparcia.
Do zobaczenia po poprawieniu stopki.
Mowa oczywiście o stronie: http://www.paramo...l/news.php
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Statys
Poprawione. Teraz mógłby mi ktoś pomóc? Niestety, ale nie wiem jak to zrobić.


//Stopka już zgodna z wytycznymi licencji// Foxi89
Edytowane przez konto usuniete dnia 26.07.2010 11:50:17
 
paramore.pl
Chemikpil
Eh kolejna osoba która zamiast wysilić się i popróbować samemu czeka na gotowca. No cóż ok. Skoro wiem to pomogę.
Przykład na podstawie skorki Gillette:
Przede wszystkim w pierwszej części musi znaleźć się część która ma zastać wyświetlona na stronie głównej. Czemu nie cały news? Kwestia bezsensowego marnowania zasobów. Jeżeli będziesz miał 10 esejów na stronie głównej to i tak muszą one być pobrane w całości by mogły zostać skrócone. Lepiej więc pobrać jakąś część np koło 300, 400 znaków(na oko :)) i z tego ciąć.
Ciąg reprezentujący taki news zapisany jest w zmiennej
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Teraz ja skrócimy do 200znaków, używając wcześniej wspomnianej funkcji
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Robimy to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Masz już skrócony news teraz należy go tylko wyświetlić.
Tak powinna wyglądać mniej wiecej twoja funkcja render_news();
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I tak to powinno wyglądać. Mam nadzieje że zanim to wszystko skopiujesz, to choć postarasz się to zrozumieć. W brew pozorom cały manewr to 3 linijki kodu.
Pozdrawiam :)
Edytowane przez Chemikpil dnia 26.07.2010 14:44:03
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Statys
Zanim napisalem to sprobowalem sam to rozwiazac, jednak niebardzo mi to idzie. Podane przez Ciebie kody nie dzialaja poprawnie ani w moim themie ani w przykladowym Gillette. Nie chce pokazywac tresci po kliknieciu w "czytaj wiecej" oraz zle wyswietla liczbe znakow na glownej.

edit:
Widzisz już jak działa ta funkcja. Teraz w themes.php ucinasz tą funkcją znaki i wyświetlasz część. Musisz jednak pamiętać by treść newsa podawać zawsze w pierwszym polu. Przy takim układzie drugie pole n ie interesuje Ciebie w ogóle.


Pokazuje sie jednak tresc po "czytaj wiecej" ale dopiero jak jest wpisana w polu drugim. Czyli nie dziala tak jak to opisywales. Jakies pomysly?Smile


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - khaman 26.07 - 15:12

Edytowane przez Statys dnia 26.07.2010 15:15:00
 
paramore.pl
Chemikpil
Wkradł się mały błąd. Post z rozwiązaniem poprawiony.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Statys
Chemikpil napisał/a:
Wkradł się mały błąd. Post z rozwiązaniem poprawiony.


Wybacz, ale wciaz nic. Przeczytaj moj post u gory.
 
paramore.pl
Chemikpil
Dobra powstał mały chaos z tym więc podaje teraz już testowane i poprawne rozwiązanie. Sprawa ma się tak
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wszystko opiera się na warunku sprawdzającym czy jest czytana treść rozszerzona czy nie. Jeśli nie to skracamy newsa, jeśli tak to go wyświetlamy normalnie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
kibel
A u mnie dalej nie działa rozjeżdżają się panele newsów w prawo a wszystko dokładnie robię z tym jak jest napisane w tym temacie.
Oto mój render_news:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Kliknij pomogl.png jeśli pomogłem.

Bo życie uczy nas myślenia.
 
Statys
Witam,

mam taki oto problem.

Po XX znaków, treść jest ucinana i na stronie głównej pokazuje się link do czytaj więcej. Po kliknięciu w link widzimy jednak tylko to, co wpisze się jako rozszerzoną treść newsa. Interesowałoby mnie, aby po kliknięciu w "czytaj więcej" pokazywał się tekst podstawowy a pod nim rozszerzony.

Ktoś ma pomysł?

Pozdrawiam

PS. Odrazu zaznaczę - nie, nie mogę dodawać newsów bez rozszerzenia. Tzn mógłbym, ale mam ponad 2000 newsów, które mają i zwykły tekst i rozszerzenie i wtedy nie dałoby się ich czytać.
 
paramore.pl
Chemikpil
Umieść to co jest w części podstawowej również w części rozszerzonej i po kłopocie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Statys
Chemikpil napisał/a:
Umieść to co jest w części podstawowej również w części rozszerzonej i po kłopocie.


Jak pisałem wyżej, na swojej stronie mam już trochę newsów. Większość jest skonstruowana tak, że ma treść podstawową oraz rozszerzoną. Nowe newsy mogę dodawać tak jak napisałeś, jednak te starsze będą nieczytelne, gdyż na stronie głównej będzie tylko XXX znaków danego newsa a w "czytaj więcej" będzie pokazywało się tylko rozszerzenie. Dlatego też byłoby fajnie, gdyby dało się zrobić, że po kliknięciu w "czytaj więcej" pokazuje się treść podstawowa i rozszerzona Smile
 
paramore.pl
eldiablo
@statys edytuj plik news.php i "prawie" w dolnej części znajdź:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i zmień na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 23.02.2011 14:54:24
 
http://dropdire.pl
Statys
eldiablo napisał/a:
@statys edytuj plik news.php i "prawie" w dolnej części znajdź:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i zmień na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I o to mi właśnie chodziło :) Dzięki wielkie :)
Edytowane przez Pieka dnia 23.02.2011 14:54:47
 
paramore.pl
Amaru
Również chciałbym na swojej stronie zrobić tak, aby początkowo wyświetlała się zadana liczba znaków, a dopiero po kliknięciu na link pokazywała się dalsza treść newsa. Niestety nie mogę sobie poradzić z tym sam. Wszystkie newsy mam pisane w okienku "treść", nie korzystałem z "treść rozszerzona. Obecnie korzystam z PHP-Fusion w wersji v7.02.03. Czy mógłby mi ktoś napisać jak dokładnie ma wyglądać moja funkcja render_news?


Obecny mój kod render_news:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Z góry dziękuję.

Edit:
Może ktoś na serio się zlituje, już trzeci dzień nie mogę tego rozgryźć :/

Edit2:

Już sobie poradziłem z tym.

Wiadomość doklejona:
Czy istnieje taka możliwość przerobienia tego kodu tak aby tylko zalogowani użytkownicy mogli przeczytać dalszą część newsa (po kliknięciu na "czytaj więcej")?
Edytowane przez Amaru dnia 02.08.2011 12:31:21
 
www.pacslife.pl
119955
Witam. Robiłem wszystko zgodnei z tym:
Chemikpil napisał(a):

Dobra powstał mały chaos z tym więc podaje teraz już testowane i poprawne rozwiązanie. Sprawa ma się tak
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wszystko opiera się na warunku sprawdzającym czy jest czytana treść rozszerzona czy nie. Jeśli nie to skracamy newsa, jeśli tak to go wyświetlamy normalnie.


i tak jak innym newsy rozjeżdżają mi się w prawo nie zważając na panele po prawej. Bardzo proszę o rozwiązanie tego problemu. Moja skórka to Army.

Plik theme.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


EDIT:

Udało mi się uciąć newsa lecz mam problem, gdyż często ucina mi go w środku znacznika np. <br ... <- i tu już ucina nie domykają go. Jak mogę to wyeliminować?


PW od moderatora:
  1. Odświeżenie tematu - Pieka 19.05.2012 00:28

Edytowane przez 119955 dnia 15.05.2012 21:20:45
 
http://strony.szwedzinski.com/
north
Zastosowałem u siebie rozwiązanie Chemikpila i działa jak w jego założeniu, bardzo fajnie. Natomiast ucina często w pół wyrazu news...

Da się to jakoś zmienić, żebym wklejał w którymś momencie newsa znacznik np div id=break. I właśnie na tym znaczniku by się pojawiał link "czytaj więcej"? W tej chwili jest to usystematyzowane do 200 znaków. Kombinowałem jakby to zrobić, ale nie mam pomysłu dobrego szczerze mówiąc. Dałoby radę coś w tej kwestii zrobić? Smile
 
http://fenixtemple.cba.pl
119955
Ja w końcu to tak zrobiłem, że sam wpisuje ilość znaków, po których na ewentualnie uciąć oraz zrobiłem tak, że to ja decyduje, które newsy ma ucinać a które nie.
 
http://strony.szwedzinski.com/
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl