ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wooya Web Stats Panel
piterus
Przedstawiam Wam Wooya Web Stat Panel.

Bardzo rozbudowane statystyki strony, ktore potrafia uzystkac nastepujace, szczegolowe dane o odwiedzajacych:
- pierwsze i najwazniejsze: o wiele szybsze od WebStats autorstwa Dj_Baby's oraz zgodne z W3C
- kraj
- jezyk
- nazwa przegladarki (rozpoznaje takze boty, programy do pobierania, narzedzia web )
- system
- wersja systemu
- dystrybucja systemu (Linuxy, ale obecnie tylko Ubuntu)
- proxy
- uslugodawce
- odwiedzane strony
- odnosnik (referer)
- moze wyswietlic lokalizacje uzytkownika poprzez Google Map, jezeli udalo sie uzyskac informacje o lokalizacji (obecnie dziala tylko w przegladarkach opartych na Gecko i Operze); opcja dostepna tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow Google Map! (rejestracja jest darmowa)
- w pelni konfigurowalny Smile

Ten infusion korzysta w calosci lub we fragmentach z kodu napisanego przez:
- DJ_Baby - pomysl Smile
- IP2More Class - autorstwa Bakr Alsharif
- Google Map Include - autorstwa Max 'amra' Costa (czesciowo przepisane przez Wooya)
- Power Graphic Class - autorstwa Carlos Reche
- Client Sniff Include - autorstwa Max Costa (przepisane przez Wooya)
- Google Map Include - autorstwa Max Costa (dodal Wooya troche swojego kodu)
- Browser Info Class - autorstwa Richard Toth (przepisane przez Wooya)
- TinyMCE Tabs - autorstwa Moxiecode


Instalacja:
Jak kazdy infusion. Jezeli na serwerze jest wylaczone Register Global to trzeba w pliku maincore.php odkomentowac kod zawierajcy sie miedzy liniami 22 i 25 (cztery kolejne linie po takim czyms:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
)

Do zrobienia:
Plik locali Polish.php (niewykonany ze wzgledy na brak odpowiedniej strony kodowej w komputerze na jakim to robilem)

Prosze o podawanie wszelkich sugestii na temat bledow pojawiajcych sie we wtyczce.

Wtyczka w zalaczniku.

Edit: Poprawione oraz uzupełnione przez kolegę zezol pliki, znajdują się w załączniku.
Spis poprawek:
- przystosowano do register_globals off,
- zmieniono fallback na redirect,
- poprawiono wyświetlanie tekstów na generowanych grafikach w UTF-8.
piterus dodał/a następującą plik:

Edytowane przez Pieka dnia 06.11.2008 11:09:59
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 09:54:49
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
Hmm, nie przystosowałeś tego pod register_globals off? Wink
Edytowane przez Pieka dnia 03.09.2008 22:09:19
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
piterus
Nie mam jak narazie pomyslu na przerobienie sposobu przerzucania miedzy podstronami danych w wtyczce...
Edytowane przez Pieka dnia 03.09.2008 22:09:30
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
bartek124
$_GET['zmienna'] zamiast $zmienna.

Moze pomyslisz ze sie czepiam, ale:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


To wszystko na get'ach raczej, a funkcja fallback nie istnieje ;)
Edytowane przez Pieka dnia 03.09.2008 22:09:39
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Wooya
Jak sie nie myle ktos juz na http://phpfusion-... przerobil tego infusiona pod v7 ale glowy nie dam uciac...
Edytowane przez Pieka dnia 03.09.2008 22:09:48
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Pieta
Hmmm. A u mnie w tej wtyczce ja kliknę na Konfiguracja statystyk strony to nie wchodzi. Dalej jest przy statystykach strony. Ciekawe dlaczego? Dwa razy instalowałem tą wtyczkę. I dalej tak samo Sad
Pieta. Ten znad morza Smile
 
www.epieta.pl
piterus
Pieta napisał/a:
Hmmm. A u mnie w tej wtyczce ja kliknę na Konfiguracja statystyk strony to nie wchodzi. Dalej jest przy statystykach strony. Ciekawe dlaczego? Dwa razy instalowałem tą wtyczkę. I dalej tak samo :(


Hmmm... Mialem wrazenie, ze bywalcy tego supportu czytaja dosc dokladnie watki... Widac mylilem sie...
Pozwol, ze zacytuje kawalek pierwszego postu.
Instalacja:
Jak kazdy infusion. Jezeli na serwerze jest wylaczone Register Global to trzeba w pliku maincore.php odkomentowac kod zawierajcy sie miedzy liniami 22 i 25 (cztery kolejne linie po takim czyms:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


)

tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Pieta
Sorki. Ja po prostu nie wiem co znaczy odkomentować. Co prawda usunąłem to co pisane było. Ale chyba nie o to chodzi bo to samo było (więc wróciłem do poprzedniej wersji).
A czy można pokornie prosić o wytłumaczeni o co chodzi w tym odkomentowaniu? Bo tego jeszcze nie wiem?
Pieta. Ten znad morza Smile
 
www.epieta.pl
piterus
Odkomentowac znaczy usunac znaczki komentarza. A w tym wypadku to usunac cos takiego
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
z poczatku kazdej z podanych linii :)
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Pieta
Dzięki. Teraz pięknie śmiga Smile
Pieta. Ten znad morza Smile
 
www.epieta.pl
skris
Witam Was. Fajna wtyczka, ale nie wiem czemu nie działa mi kodowanie tylko na rysunkach (wykresach). Próbowałem "chyba?" wszystkie możliwe kodowania UTF-8. Zna ktoś odpowiedź...? Wink Załączam obrazek

images47.fotosik.pl/26/fad9b975190d0fb1med.jpg
 
Pieka
Statystyki pochodza z v6 i zostaly przystosowane do v7, co oznacza, ze nie obsluguja kodowania utf-8. Zostaly stworzone z mysla o wspolpracy z iso i tylko iso i stad bledy na stronie korzystajacej z kodowania utf-8.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
skris
Zainstalowałem na czystym php-fusion (wersja iso) tylko tą wtyczkę. Zrobiłem kodowanie iso bazy. OK działa ale po angielsku.

Rozumiem, że teraz nie będzie polskiego zgodnie z cytatem piterusa:
"Do zrobienia:
Plik locali Polish.php (niewykonany ze wzgledy na brak odpowiedniej strony kodowej w komputerze na jakim to robilem)"

Ale co zrobić żeby działało po polsku...

Dlaczego nie było prawidłowego wyświetlania polskiego gdy korzystałem z UTF-8 (czysta instalacja php-fusion i baza w wersji utf-8) (patrz wcześniejszy post ze zdjęciem)- przecież w paczce jest plik: Polish-utf8.php, powinny więc obsługiwać UTF-8... Frown

Czy komuś działa ten mod prawidłowo po polsku? Sad

Mam jeszcze takie pytanie (bo może tu popełniam błąd) czy całą paczkę należało rozpakować do katalogu: infusion? czy poprzenosić jakieś pliki gdzieindziej? Smile


 
piterus
skris napisał/a:

Ale co zrobić żeby działało po polsku...

Plik Polisch-utf8.php przekonwertowac na kodowanie ISO. Jak Twoj koputer ma polska strone kodowa to Notepad++ najlepiej sie do tego nadaje Smile

skris napisał/a:
Dlaczego nie było prawidłowego wyświetlania polskiego gdy korzystałem z UTF-8 (czysta instalacja php-fusion i baza w wersji utf-8) (patrz wcześniejszy post ze zdjęciem)- przecież w paczce jest plik: Polish-utf8.php, powinny więc obsługiwać UTF-8... Frown


Jak miales ustawione locale utf-8 to powinno wspolpracowac prawidlowo.

skris napisał/a:
Czy komuś działa ten mod prawidłowo po polsku? Sad


Mi dziala. Albo mi sie tak zdaje, bo kozystam z amerykansiego systemu Smile

skris napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie (bo może tu popełniam błąd) czy całą paczkę należało rozpakować do katalogu: infusion? czy poprzenosić jakieś pliki gdzieindziej? Smile


Jak dobrze pamietam to byl tam foler o nazwie php-files. Jego zawartosc nalezy wgrac do glownego katalogu(w folderze php-files sa dwa foldery: Administration i Infusion. Folder Administration zawiera ikone wtyczki, a Infusion wlasciwa wtyczke Smile)
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Pieta
Mi też taki obrazek wyskakiwał. Cała wtyczka statystyk po polsku prawidłowo, tylko krzaczki w tym rysuneczku. Ale @skris to chyba małe ma znaczenie. To tylko kilka wyrazów, co i tak idzie odczytać.
Pieta. Ten znad morza Smile
 
www.epieta.pl
skris
Plik Polisch-utf8.php przekonwertowac na kodowanie ISO. Jak Twoj koputer ma polska strone kodowa to Notepad++ najlepiej sie do tego nadaje


1. Otwarłem ten plik w notepad++ i teraz który format mam wybrać aby było przekonwertowane na kodowanie ISO?
Przesyłam zdjęcie:

images46.fotosik.pl/26/5af8629e70f67333.jpg

2. A co po przekonwertowaniu pliku z nim zrobić (zmienić nazwę - na Polish.php?, gdzie go umieścić - tam gdzie był Polisch-utf8?)

Jak miales ustawione locale utf-8 to powinno wspolpracowac prawidlowo.


3. Co to znaczy "jak miałeś ustawione locale utf-8"?
Opisałem wszystko. Czysty php-fusion-utf8, czysta baza utf8. Co jeszcze powinienem zrobić?

Jak dobrze pamietam to byl tam foler o nazwie php-files. Jego zawartosc nalezy wgrac do glownego katalogu(w folderze php-files sa dwa foldery: Administration i Infusion.


4. Paczka zawiera zupełnie co innego niż podałeś:

Zrobiłem zdjęcie zawartości paczki:

images24.fotosik.pl/291/f596741f1e9e4a2e.jpg

zresztą sam możesz sprawdzić co ona zawiera - przecież jest ona dołączona do pierwszego postu.
 
Pieka
@piterus - Masz blad w pliku infusions.php, dwa razy wstawiasz value do pol tabeli. Poprawiona paczke, dodatkowa uzupelniona o locale iso wstawiam do pierwszego posta dodajac "fix" dla odroznienia od oryginalu.

@scris - W zwiazku z powyzszym odpadaja Twoje punkty 1 i 2. Odnosnie czwartego, paczka zawiera katalog o nazwie wooya_web_stats_panel, w ktorym dopiero sa wymienione przez Ciebie pliki. Jest ok.

Odnosnie problemow z kodowaniem tekstu grafiki statystyk, porozmawiam z autorem i dam znac (lub Wooya).
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
zezol
Ok, przystosowałem to do register_globals off, zamieniłem fallback na redirect oraz znalazłem sposób na poprawne wyświetlanie tekstów na generowanych grafikach w UTF-8 Smile. Paczka jako załącznik w pierwszym poście.
Edytowane przez Pieka dnia 03.11.2008 10:41:43
 
Pieka
Jesli nie masz nic przeciwko, to pozwole sobie zamienic paczke zalaczona w pierwszym poscie na te Twoja? Oczywiscie uzupelnie opis posta o informacje zawarte w Twoim poscie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
zezol
Nie ma sprawy.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl