ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przycisk AddThis w news, artykułach i na forum
andrulek
AddThis jest prostym darmowym widgetem pozwalającym dodawać notki do ponad 260 popularnych serwisów społecznościowych i innych (np. Facebook, Twitter, Wykop, Blip, Ulubione), co może się przyczynić do zwiększenia ruchu na naszej stronie. Jeśli założymy sobie konto na AddThis, to będziemy mieli również dostęp do statystyk użycia naszego widgetu.

Żeby zacząć wchodzimy na strone: http://www.addthi..., wybieramy usługę (w naszym przypadku "Website") oraz styl przycisku. Na koniec klikamy na "Get Your Button" i już mamy kod swojego widgetu. Przypominam, że jeśli chcemy mieć dostęp do statystyk użycia naszego przycisku na naszej stronie, to najpierw trzeba założyć konto, żeby otrzymany kod był przypisany do naszego konta.

Mamy już kod i wygląda on tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


1. AddThis w newsach:

W pliku includes/theme_functions_include.php odnajdujemy function newsopts i po:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

wstawiamy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Przy newsach koniecznie w ten sposób, ponieważ NIE CHCEMY aby przycisk pojawiał nam się w zajawce newsa na stronie głównej, gdyż wtedy odsyła do strona/news.php, a nie do konkretnego newsa. Przy powyższym kodzie przycisk addthis pojawia się nam tylko po otwarciu newsa (przez czytaj więcej lub komentarze) i wtedy daje nam prawidłowy odnośnik do tego konkretnego newsa.

2. AddThis w artykułach:

W pliku includes/theme_functions_include.php odnajdujemy function articleopts i po:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

wstawiamy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


3. AddThis na forum (dodawanie całego wątku, tematu do serwisów):

W pliku forum/viewthread.php po:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

wstawiamy:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Istnieje też polski serwis tego typu (jedyny plus w porównaniu do AddThis to, że ma Śledzika), ale zauważyłem, że wyświetla AdSensy. Na AddThis żadnych reklam nie znalazłem - jest tylko malutki link do strony głównej serwisu. Polecam AddThis ze względu na przyjemniejszy wygląd i brak reklam. Jeśli chcesz szybko połączyć swoją witrynę ze stronami typu Social Media, to AddThis jest świetnym wyborem.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 07:45:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
K@iTO
Gratki :D sam od dawna tego używam działanie można zobaczyć na www.9dragons.svaj...
Portal o grze 9dragons w PHP-Fusion
 
www.9dragons.svajs.eu
DragonTheDon
Witam,
Modyfikacja jak najbardziej przydatna, tyle, że mam malutki problem.
Otóż chciałbym umieścić go pod newsem, ze względu na brak miejsca w stopce newsa, ale nie bardzo wiem, gdzie wrzucić owy skrypcik. Pomoże ktoś? Wink
 
andrulek
Nie potrafię sobie wyobrazić dlaczego Ci się nie mieści w stopce (to czego tam nadodawałeś?), ale spróbuj jeszcze pobrać ze strony addthis kod dla mniejszego przycisku.

Umieścić pod newsem? Nie bardzo rozumiem? Jeśli chodzi Ci o treść newsa to po prostu wstawiasz kod addthis w odpowiednie miejsce newsa przy edycji, gdzie Ci pasuje wizualnie, ale też tylko w treści rozszerzonej, bo z treści będzie linkować do strony głównej. Przy tym rozwiązaniu jednak będziesz musiał wstawiać kod do każdego newsa.
 
DragonTheDon
http://7saudio.dr...readmore=1

Sprawdź sam jak się rozjeżdża, wklepując kod w wyznaczonym przez autora tematu miejscu. Pisząc pod news'em, miałem na myśli pod stopką news'a w treści rozszerzonej. Próbowałem już chyba wszystkiego, ale czy na pewno wszystkiego? Wink
Edytowane przez DragonTheDon dnia 30.03.2010 21:38:00
 
andrulek
Trudno mi na tę chwilę cokolwiek powiedzieć, ponieważ masz inną skórkę i nie na 100%. U mnie w firefox masz przycisk po prostu linię niżej niż stopka z wyrównaniem do lewej i nie wygląda to źle. U mnie jest równo w linii ze stopką i nawet jak zmieniam rozdzielczości to się symetrycznie przesuwa. Może to coś zależne od Twojego theme? A wstaw jeszcze to funkcję "function newsopts" ze swojego pliku w całości mi tu.
 
DragonTheDon
Od klamerki, do klamerki - rozumiem, że z pliku theme_functions_include.php. Oto on:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Chodzi o to, że niby muszę mieć stałą wysokość belki, ze względu na jej wypełnienie obrazkiem w tle, które pod wpływem "rozjazdu" - automatycznie się powiela i dzięki temu, według mnie, trochę traci na estetyce.
Edytowane przez DragonTheDon dnia 30.03.2010 22:36:37
 
andrulek
Spróbuj tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
DragonTheDon
Teraz to już dopiero "hardkor" Grin
Obrazeczek został na swoim miejscu, a napis "Podziel się!" został wyśrodkowany.
Edytowane przez DragonTheDon dnia 30.03.2010 22:59:58
 
andrulek
Dziwne, u mnie wyśrodkowało razem pod stopką. Widocznie to coś związane z tym, że mamy inną theme. W ogóle tu problem stwarza ten znacznik <div>. Wejdź tu http://www.addthi...ton-select i wybierz któryś "Button" zamiast "Toolbox". Buttony nie mają w kodzie <div> i u mnie pojawiają się w jednej linii ze stopką. Przetestuj i zobacz czy tak Ci pasuje.
 
DragonTheDon
Dokładnie jest tak jak mówisz - wszystko zmieściło się w jednej linii.
Obrazek również pasuje Wink

Dzięki wielkie za poświęcony czas.
Pozdrawiam.
 
fers
Ukazał mi się napis "test" i koniec z przyciskiem AddThis, cóż pewnie oprócz rejestracji i wstawienia kodu trzeba coś jeszcze Smile ale gadżet ładny i niekiedy opłaca się go posiadać na swojej stronie. Pozdrawiam Smile
 
andrulek
Jak widzisz w linku u DragonTheDon gadżet działa. Nawet rejestracja nie jest potrzebna, wystarczy sam kod bez logowania się pobrać. Musiałeś coś skopać przy wstawianiu kodu.
 
Angius
Próbuję wstawić kod do newsów, wstawiam zgodnie z instrukcją z przedrostkiem
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
po 126 linijce i wyskakuje mi błąd
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Mój kod wygląda tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Edytowane przez Angius dnia 21.04.2010 12:01:17
//Angius
 
http://www.incantator.cba.pl
Gismo_PL
A czy w tym kodzie:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

nie brakuje przypadkiem pojedynczego apostrofu przed średnikiem z końca linii, czyli wówczas kod wyglądałby następująco:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

 
http://fsong.pl
Angius
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Apostrof też nic nie daje :/
//Angius
 
http://www.incantator.cba.pl
andrulek
Wstawiasz trzy linijki kodu po 126 linii a błąd masz aż w 135? Prześlij większy fragment kodu, np od 110 do 140.
 
Angius
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Proszę, całość pliku :)

Sam nie wiem, jakim cudem błąd w 135...
//Angius
 
http://www.incantator.cba.pl
andrulek
U siebie w kodzie powinieneś wstawiać po linii 135, a nie 126. Poza tym bardziej chodzi o to żebyś załączył większy fragment kodu z wstawionym kodem gadżetu, czyli w takiej postaci w jakiej Ci wywołuje błąd.
 
Angius
Wstawiam po 135 i wyskakuje mi błąd w 144 :/
Nie mam pojęcia, jak wstawiając linijki można wywołać błąd 9 linijek dalej :/

Kod wstawiony po 135
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

I po 126
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

//Angius
 
http://www.incantator.cba.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl