ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 17

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wyłączenie skalowania grafiki w podpisie np. userbara
eL
Witam.
Mam problem z podpisem na forum, gdy wstawię userbara albo sygnaturę to zostaje "ucięta" i pojawia się scroll do przewijania.
Gdy edytuje stronę jest styl
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Chodzi pewnie głównie o szerokość czyli 300px, ale gdzie mogę znaleźć plik odpowiadający za to? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
Themes Asperon.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 05.06 - 23:29

Edytowane przez Pieka dnia 05.06.2009 23:29:08
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 30.04.2024 04:49:20
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Geneoo
Ja także proszę o pomoc.

/Edit
Okazuje się, że jak się pomęczyć to wszystko da się zrobić. :)

Więc tak:
-Edytujemy plik 'Includes/jscript.js'
-Znajdujemy linijkę :
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


- Zamieniamy powyższy kod na ten poniżej :
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Geneoo dnia 24.01.2010 16:32:01
 
Luke31
Witam.

Prosze o pomoc w usunięciu/modyfikacji funkcji image resizer.
Posiadamy na forum w sygnaturach dość dużo obrazków, a funkcja ta powoduje, że forum ładuje się w bardzo "nieciekawy" sposób.
W PF 7.00.07 wystarczyło postawić // w całym fragmencie kodu, w pliku jscript.js odpowiedzialnym za image resizer np:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Niestety w PF 7.01.01 ten zabieg nie działa.
Żeby zobrazowac o co mi dokładnie chodzi podaję adres strony http://www.redfox...l/news.php
Proszę wejść w dowolny wątek i zwrócić uwagę na sposób w jaki ładują się obrazki z podpisów. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak przywrócić to do normalności, to będę wdzięczny:)


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 16.10 - 22:10
 
eldiablo
W nowej skompresowanej wersji JScript jest pewien fragment, który powinien ci się spodobać i zainteresować. A mianowicie sprawia on, że gdy zdjęcie jest o szerokości 800px, zmniejsza je do 200px, i odpowiednio mniej niż 1152px->300px, więcej niż 1152px->400px

Rozwiązanie ? Znajdź poniższy fragment w pliku jscript.js:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I tam gdzie masz f=200, f=300 i f=400 zmień na większe wartości dla danych rozdzielczości plików, np: f=1000. Lub usuń podany przeze mnie fragment kodu.

Nie wywala mi żadnych błędów, lecz nie sprawdzałem tego dokładnie w praktyce, wiem natomiast że działa.

BTW
w sygnaturach dość dużo obrazków


:o Ty serio ? w sygnaturach dużo obrazków ?

A podany odnośnik nie działa...
Edytowane przez eldiablo dnia 16.10.2010 23:09:20
 
http://dropdire.pl
Luke31
Przetestowałem oba warianty i niestety nie ma to wpływu na efekt ładowania się obrazków. Chodzi o to, że podczas ładowania wątku wszystkie obrazki z sygnatur ustawiają się w pionowym rzędzie, a dopiero po kilku-kilkunastu sekundach (zależy od przeglądarki) porządkuja się tak jak być powinny. W wersji 7.00.07 wystarczyło usunąć fragment kodu odpowiedzialny z image resizera, teraz to nie działa. Link działaFrown Przynajmniej u mnieFrown
 
eldiablo
Nie ma pojęcia jak to działa, że u mnie działa Wink Po usunięciu podanego poprzednim moim poście fragmentu.Pfft
 
http://dropdire.pl
Luke31
Jeżeli wchodziłeś na nasze forum to pewnie wiesz co mam na myśli. Nie wiem czy akurat image resizer jest za to odpowiedzialny, ale poprzednio jego usunięcie pomagało, teraz nie. Testowałem wszystkie porady w tym zakresie z tego oraz angielskiego forum Fusiona i nic nie skutkujeSad
Edytowane przez Luke31 dnia 17.10.2010 21:48:19
 
eldiablo
Mam wrażenie (mogę się mylić) że to nie skalowanie zdjęć w sygnaturze źle działa, a mnogość plików graficznych, mówiąc dokładnie jest ich tam w sygnaturze "nasrane".

Forum służy do dyskusji, a nie do galerii zdjęć, takie moje zdanie.

A ten wątek nie potrzebnie zaśmiecony. Angry Chyba że to rzeczywiście coś z fusionem -> "skalowania grafiki w podpisie" Sad
Edytowane przez eldiablo dnia 17.10.2010 23:43:15
 
http://dropdire.pl
Luke31
Takie są zasady tamtego forum. Niestety tak musi zostać. Zresztą wszystko było ok do momentu przejścia na PF 7. Pierwotnie udało się jeszcze zmodyfikować jscript.js tak by nie było problemu z ładowaniem obrazków ale przy najnowszej wersji już coś nie buja.
Co do zaśmiecania wątku...cóż nie pchałem się do niegoWink
W każdym razie dzięki a poradę. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl