ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Kategorie newsów bez obrazków + zmiana czcionki na miekką
MeTeo
Temat zamiescilem na themer.info i webmer.pl jednak chyba na php-fusion.pl dostane szybciej odpowiedz a zalezy mi bardzo na czasie! tresci ponizszej nie bede zmienial tylko skopiowalem z poprzednich tematow :)

Witam

Mam taki problem... wykonuję theme dla serwisu (http://silver-gaming.com/MeTeo/lay.jpg) i już teoretycznie wykonałem większość... mam co prawda problem z wyświetlaniem się bocznych belek ale dam sobie rady... chodzi o co innego :) jak widać na lay'u czcionka w podpisie Panelu jest inna... Jest to Verdana wielkość: 14px ale w PS'ie ma ustawiony jako rodzaj "miękki"... i moje pytanie: "Jak jest zdefiniowany w css styl czcionki na miękki, i jak on powinien wyglądać w kodzie?" Chcę uzyskać taki efekt... bo jak nie to będę zmuszony do tworzenia pod każdy panel grafiki a to mało wygodne rozwiązanie :) a gdy już piszę to zadam takie pytanie...a właściwie 3 :) co prawda nie do końca pod tematykę ale może ktoś zna odpowiedź :) gdy nie dostanę tu napisze gdzie indziej więc nie odsyłajcie mnie :) a więc

1# Na lay kolumny sa po prawej stronie, lecz gdy chcę tak u siebie zrobić wyskakuje błąd... na lewo panele się da przenieść... jak to zrobić?

2# W newsach widać "Kategoria: serwis" chcę żeby zamiast grafiki był wyświetlany tekst... szukałem w administration/news_cats.php i znalazłem zmienne

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


nie pamiętam czy cat czy cats ale tak samo jak w zmiennej która wyświetla obrazy ($news_cats_image) a nie mam czasu sprawdzić :) dodawałem na początku w klamrze lecz nie działają :( proszę o podanie zmiennej i jak ją zrobić bo do wyświetlania obrazu mi działa :)

3# Jak zrobić odstępy między panelami? paneli jako kolumny nie ma zdefiniowanej w pf (ja używam jeszcze EP III) a ja muszę mieć takie odstępy :( póki co narazie robie grafiki z czarnym bokiem i jest mniej-więcej to ale nie chcę tak prymitywnie :(

Side_left.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Side_right.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Dziękuję z góry za pomoc ;) przede wszystkim potrzebuję pomocy na 1 pytanie (tytułowe)

Pozdrawiam
MeTeo
Edytowane przez Pieka dnia 28.07.2009 15:22:27
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 21:01:46
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
#1 - nie podejrzewałem o brak wiary w możliwości szukajki - http://www.php-fu...ad_id=8384
 
http://jantom.info
MeTeo
@jantom ok... będę w domu to poczytam jednak chodzi mi głównie o to jak zrobić taką czcionkę bo to amatorskie rozwiązanie robić pod każdy panel grafikę... rozumiem że są jakieś skomplikowane ale to sam tekst... a kolumny nie są aż tak ważne... znaczy potrzebuję najbardziej z tą czcionką i jak zrobić przerwy między panelami... ale chyba dojdzie do tego, że chyba sam na zasadzie prób i błędów szybciej dojdę do tego Wink

Pozdrawiam


Witam.

Żeby nie pisać nowego tematu bo podobna sprawa napisze tu Smile a mianowicie... otwieram serwis... i struktura newsa wygląda tak:

Tytul
Autor: MeTeo | Data: 30.12.2006 11:30 | Kategoria: serwis

Tresc newsa

...Czytaj więcej

I jak się pewnie domyślacie chodzi mi o kategorię... próbowałem się bawić zmiennymi lecz nie wiem jakie... $news_cat_name - nie działa... żeby nie było wątpliwości - daję na początku w klamrze też tą zmienną (nie wiem jak to się profesjonalnie zwie bo właściwie nigdy żadnego kursu php nie czytałem tylko sam się uczyłem) i nie działa... $news_cat_image działa ale to ma być serwis na poziomie i raczej głupio będzie poza tym nie wygodnie... prosiłbym o pomoc w tej sprawie...

Z góry dziękuje i pozdrawiam Cool


Edytowane przez MeTeo dnia 30.12.2006 11:34:49
 
vha
3# Jak zrobić odstępy między panelami?
w pliku css masz cos takiego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


niech o wygląda tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

kolejne liczy odpowiadają za odstepy z różncy stron

chyba ze chodzi ci o odstepny między kolejnymi oknami np. nawigacja, odstep, kto jest online, odstep
to w takim wypadku zmieniasz to w theme.php
Edytowane przez Pieka dnia 01.01.2007 18:22:52
 
MeTeo
dobra dzięki ale tamten problem już rozwiązałem (nieco inaczej) ale najbardziej potrzebuje odpowiedzi na to pytanie w ostatnim poscie... czyli z tą kategorią news'a... na pewno da się tak zrobić!
 
Pieka
Przeciez masz alt grafiki:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wystarczy, ze usuniesz grafike danej kategorii, to bez zadnych dodatkowych modyfikacji uzyskasz sama nazwe.
Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2007 11:51:27
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
MeTeo
Pieka - jesteś genialny ;) co prawda nie zrobiłem dokładnie jak napisałeś ale dałeś mi trop ;) bo gdy się usunie samą grafikę wtedy jest wyswietlany tekst ale jest on jakby obarzek i jak da sie "pokaz obraz" wyskoczy ze nie istnieje... ale zrobilem tak i podam by inni userzy mogli to wykorzystac ;) a wiec...

Otwieramy plik news.php (ten w głównego katalogu) i znajdujemy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i zastepujemy ten kod tym:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a jak chcemy jeszcze usunąć by się ten tekst nie wyświetlal w newsie bo chcemy to zdefiniowac w themie to usuwamy z

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

usuwamy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


pozdrawiam ;)
Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2007 11:51:09
 
Pieka
A ja mam jeszcze prosciej :D

Plik news.php, znajdujesz (linia 40):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I zamieniasz na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Oraz (linia 144)(dotyczy tylko wariantu jesli nie chcesz miec grafiki w czesci rozszerzonej):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zamieniasz na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Poza tym, w tym samym pliku w obu miejscach render_news dodajesz $news_cat_name.
Wyglada to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nastepnie edytujesz plik theme.php i do render_news dodajesz $news_cat_name.
Wyglada to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz mozesz sobie w dowolnym miejscu newsa wyswietlac kategorie ;)
Przyklad: http://cms4you.ov...
Edytowane przez Pieka dnia 18.11.2007 14:30:52
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
MeTeo
prościej? ;) generalnie też można moim sposobem wszędzie wyświetlać dając w themie

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a potem w dowolnym miejscu dac

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


jednak mój sposób chyba prostszy bo polega tylko na usuwaniu kodu a potem daniu tej zmiennej do thema ;D
Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2007 11:50:52
 
Pieka
Tak, ale ja dodalem, a Ty zastapiles Wink
Edytowane przez Pieka dnia 26.01.2007 11:51:35
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sxd
Witam!
Chciałbym się pozbyć obrazków kategorii newsów, tak aby nie były wyświetlane obok newsa, usunąłem te obrazki z news_cats, ale link do kategorii w newsie pozostał. Najpierw zmodyfikowałem news.php dokładnie według sposobu MeTeo, jednak po wgraniu na serwer nie ma żadnych zmian, link/obrazek do kategorii pozostał, później od nowa zrobiłem według sposobu "Pieka" i po wgraniu news.php i theme.php znowu bez zmian. Do tej pory nie miałem zadnych problemów z wtyczkami itp. aż do teraz Sad . We wszystkich tematach jak się ktoś o to pyta, to odsyłacie tu, więc liczę na pomoc w tym temacie.

EDIT: Wywaliłem kod, żeby nie mieszać innym Wink
Edytowane przez sxd dnia 18.11.2007 14:53:34
 
Pieka
Nie bede porownywal calego pliku news, po prostu mi napisz, czy masz oryginalny i z jakiej wersji oraz podaj dokladna nazwe theme uzytego na Twojej stronie.
Mozesz rowniez zalaczyc pliki news i cale theme, Twoj wybor.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sxd
Theme to "DAJ Blue", wersja fusiona 6.01.13, news.php nie zmieniany.


Zalaczyc, to nie to samo, co wstawic kod. Juz nie trzeba/Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 18.11.2007 13:32:29
 
Pieka
sxd napisał/a:
Theme to "DAJ Blue", wersja fusiona 6.01.13, news.php nie zmieniany.

Ok, juz wiem, co bolalo moja modyfikacje Wink
Wybacz, to byla moja wina, po prostu popelnilem jeden maly blad, ktory powodowal, ze nadal wyswietlala sie grafika kategorii.
Poprawilem to, zajrzyj do mojego posta, chodzi o czesc dotyczaca pliku news.php.
Przyklad dzialania: http://pieka.ugu....
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sxd
OK, dzięki, na głównej stronie jest ok (poznikały obrazki kategorii), tylko jak kliknę "czytaj więcej" to wszystko jest po staremu (link z nazwą kategorii obok newsa). U Ciebie wygląda, że jest OK (chociaż nie masz "Czytaj więcej" ). Gdzieś błąd popełniłem?
Edytowane przez sxd dnia 18.11.2007 14:38:15
 
Pieka
sxd napisał/a:
OK, dzięki, na głównej stronie jest ok (poznikały obrazki kategorii), tylko jak kliknę "czytaj więcej" to wszystko jest po staremu (link z nazwą kategorii obok newsa). U Ciebie wygląda, że jest OK (chociaż nie masz "Czytaj więcej" ). Gdzieś błąd popełniłem?

Nigdzie, w czasie gdy Ty pisales posta ja edytowalem swojego i uzupelnilem o modyfikacje czesci rozszerzonej Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sxd
Wielki dzięki, działa wszystko Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl