ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Grupowanie podczas rejestracji
Vallhalen
Mam taki pomysł.Nie wiem czy da sie cos takiego zrealizowac ale napisze co i jak.
Moja strona To strona klanu z pewnej gry.Jednak od jakiegoś czasu kiedy serwer stal sie potezniejszy i zaczela grac masa ludzi takze na strone naszego klanu zaczelo wchodzic duzo osob z poza klanu.Klanowicze dostaja dyspozycje co do rejestracji dopiero po przyjeciu do klanu a wiec wszystko ok.Tylko co z ta reszta zrobic zeby nie miala dostepu naprzyklad do niektorych wątkow na forum takich jak sprawy wewnetrzne itp?
Wiem ,ze powiecie "hmm sprawdzaj liste klanowiczow sam zrob grupy i dodawaj" no tak jasne ale hmm jak mowie coraz wiecej ludzi sie rejestruje a sam klan ma okolo 200 osob wiec selekcja klanowiczow moglaby byc dluga i przedewszystkim nie pozbawiona pomylek:/

Moze daloby sie zrobic tak: przyjalem klanowicza podalem mu haslo ktore on musi wpisac przy rejestracji i wchodzi odrazu w sklad grupy "klanowicze".
Reszta ktora chce sie zarejestrowac i niema hasla klika naprzyklad na rejestracji na klawisz "nie jestem klanowiczem nie znam hasla" i w tym momecie rejestruje sie ale do grupy z ograniczonymi uprawnieniami ktora wczesniej ustaliłem.


Mam nadzieje,ze po polsku napisane i ze uda wam sie (tym co sie znaja na rzeczy) rozszyfrowac oco mi chodziloSmile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 09:41:48
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
crasch
Bardzo trudny byłby Twój pomysł do zrealizowania. Jest możliwy oczywiście, ale wątpie byś znalazł chętnego który Ci to zrobi. Osobiście polecam Ci utworzyć grupe Klanowicze i przypisać tylko jej dostęp do odpowiedniego działu na forum i innych rzeczy które byś chciał by widzieli oni, wiem, że sie nie chce ale trudno - to jest najszybsze i najlepsze rozwiązania, PHP/HTML w połączeniu z MySQL daje spore możliwości ale samemu też trzeba sie czasami napracować - przykro mi strona sama sie nie zrobi, jakiego kolwiek kodu byś nie użył. Smile

pozdrowienia Smile
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
Smiechu_
No to do roboty ;)

Zrobilem modyfikacje tylko dla wylaczonej aktywacji przez email lub przez admina bo uwazam ze mijaloby sie to z celem.

Tworzysz dwie grupy - jedna to Klanowicze a druga to Użytkownicy. Jesli sa to Twoje pierwsze grupy i utworzysz je wlasnie w takiej kolejnosci (czyli klanowicze beda mieli id 1 a userzy id 2) to nie bedziesz musial nic zmieniac w kodzie, ktory zaraz podam.

Gdy grupy beda juz gotowe, otworz plik register.php.

1) Znajdz w powyzszym pliku (a dokladniej w formularzu rejestracji), nastepujacy fragment kodu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dodaj pod nim:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Miejsce jest oczywiscie przykladowe. Jesli chcesz mozesz umiescic to pole gdziekolwiek w formularzu i nadac mu inny opis.

2) Znajdz (linia 45):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Ponizej dodaj:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


3) Znajdz (linia 56)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Pod spodem wklej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Powyzsze info bledu mozesz zmienic, lub nawet zapisac w localu. Id grup 1 i 2, zmien w zaleznosci od tego jakie numery maja u Ciebie. Najwazniejsze jest tu jednak samo haslo. Powinienes podac interesujacy Cie ciag zamiast podanego tu dla przykladu ciagu 'haslo'.

4) Na koniec odpowiednio modyfikujemy zapytanie do SQL. Znajdz nastepujace zapytanie (linia 135):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I zamien na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Ot, cala filozofia :D Jak cos nie dziala tak jak bys chcial albo w ogole nie dziala, to pisz - bedziemy cos kombinowac ;)
Look inside a typical CSS flamer house. What do you see? Chairs, only chairs.. No tables.

[img]http://www.maxprogram.pl/images/userbary/admin.gif[/img]
 
http://maxprogram.pl
crasch
Eee? Chyba się myliłem Grin jednak ktos sie znalazł..
@Smiechu_ - jeżeli to śmiga to naprawde odwaliłeś mega robote Grin.

pozdrowienia.
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
Vallhalen
Po kilkudziesieciu minutowych staraniach razem ze smiechem doszlismy do pewnego bledu i ja na jego prosbe koryguje to tutaj: punkt czwarty wygladac powinien nastepujaco:



Smiechu_ napisał/a:

4) Na koniec odpowiednio modyfikujemy zapytanie do SQL. Znajdz nastepujace zapytanie (linia 135):
$result = dbquery("INSERT INTO ".$db_prefix."users (user_name, user_password, user_email, user_hide_email, user_location, user_birthdate, user_aim, user_icq, user_msn, user_yahoo, user_web, user_theme, user_offset, user_avatar, user_sig, user_posts, user_joined, user_lastvisit, user_ip, user_rights, user_groups, user_level, user_status) VALUES('$username', md5('".$password1."'), '".$email."', '$user_hide_email', '$user_location', '$user_birthdate', '$user_aim', '$user_icq', '$user_msn', '$user_yahoo', '$user_web', '$user_theme', '$user_offset', '', '$user_sig', '0', '".time()."', '0', '".USER_IP."', '', '', '101', '$activation')");

I zamien na:
$result = dbquery("INSERT INTO ".$db_prefix."users (user_name, user_password, user_email, user_hide_email, user_location, user_birthdate, user_aim, user_icq, user_msn, user_yahoo, user_web, user_theme, user_offset, user_avatar, user_sig, user_posts, user_joined, user_lastvisit, user_ip, user_rights, user_groups, user_level, user_status) VALUES('$username', md5('".$password1."'), '".$email."', '$user_hide_email', '$user_location', '$user_birthdate', '$user_aim', '$user_icq', '$user_msn', '$user_yahoo', '$user_web', '$user_theme', '$user_offset', '', '$user_sig', '0', '".time()."', '0', '".USER_IP."', '', '$user_groups', '101', '$activation')");







WSZYSTKO DZIALA W TYM MOMECIE :)A DLA PANA SMIECHA NALEZA SIE WYRAZY UZNANIA ZA REALIZACJE MOJEGO POMYSLU;]

//Pamiętajmy, by wyłączać uśmieszki przy podawniu kodu, poprawiłem - jantom
Edytowane przez jantom dnia 16.11.2006 23:33:05
 
Smiechu_
musialo dzialac bo u mnie wszystko smigalo Grin Sorry za to zapytanie - po prostu zle je skopiowalem, ale widze ze ktos juz mnie poprawil Wink
Look inside a typical CSS flamer house. What do you see? Chairs, only chairs.. No tables.

[img]http://www.maxprogram.pl/images/userbary/admin.gif[/img]
 
http://maxprogram.pl
crasch
@smiechu_ - osz Ty Grin gratuluje. Jeżeli mógłbym prosić chciałbym adres do stronki Vallhalen by zobaczyć jak to śmiga Smile
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
Kikiro
Ok. A jak zrobić by każdy użytkownik jaki się zarejestruje był dodawany do nowej grupy którą bym se stworzył? Chodzi o to że normalnie ktoś się rejestruje to jest dodawany do pseudo grupy użytkownicy a do niej należą automatycznie wszyscy no i ok ale ja bym chciał by np nowy użytkownik widział komunikat który już starzy nie widzą a starym by się stał gdybym zmienił mu grupę albo po prostu wypisał z tej dla nowych użytkowników..
Edytowane przez bartek124 dnia 30.03.2008 10:16:04
www.tutnij.pl/cs_... CS - Rulezz - Cała prawda o Counter-Strike Grin
www.tutnij.pl/cs_... Ballada Counter-Strike'owa - można słuchać w kółko ! Grin
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Moim zdaniem jeśli to klanowicz to normalnie jak wyżej po podaniu hasła rejestracja do grupy, jeśli nie to nie dodajesz go wcale do żadnej grupy, bo po co.
elseif ($clanpass == '') {
$user_groups = '';
}

 
wlodekp.europa.pl
Kikiro
Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem.. bo mi nie chodzi mi o żadne klany.. to co zrobiliście jest ok ale mi chodzi o coś podobnego o czym w poprzednim poście..
www.tutnij.pl/cs_... CS - Rulezz - Cała prawda o Counter-Strike Grin
www.tutnij.pl/cs_... Ballada Counter-Strike'owa - można słuchać w kółko ! Grin
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Sądzę, że czytam dokładnie:
Ok. A jak zrobić by każdy użytkownik jaki się zarejestruje był dodawany do nowej grupy którą bym se stworzył?
Jak se stworzysz to ona dopiero będzie, a teraz jej nie ma więc nie ma do czego się rejestrować!
Ta modyfikacja ma rację bytu tylko w przypadku rozróżniania uprawnień już istniejącej grupy nadrzędnej z rejestracją do niej.
Jeśli nie ma wcześniejszych ustaleń zapisu do klanu-grupy to każdy jest nowym.
Po co niby stary ma się drugi raz rejestrować bezsens.
Chyba, że Kolega dokładnie wyjaśni o co mu chodzi, bo ja kilkakrotnie se przeczytałem posta i nie trybie w czym rzecz.
Jak w każdym temacie interesuje mnie tylko aspekt czysto techniczny, czy tak by można dla mnie, bo dalej nie kontynuuje tego tematu, ponieważ, moją pomoc uwarunkowuje podpis i tylko sporadycznie piszę w tematach bezadresowych właśnie dla dokładniejszego wyjaśnienia w czym rzecz, wtedy może inni coś doradzą, bo ja odpadam z wyżej wymienionych powodów.
 
wlodekp.europa.pl
Kikiro
Najprościej jak się da:

chcę by pewny komunikat widzieli tylko nowo zarejestrowani użytkownicy

więc stwierdziłem że stworzę grupę np. użytkownik nieaktywny i użytkownik aktywny i tak zaraz po rejestracji byli by dodawani do tych nie aktywnych a gdy np zatwierdzą regulamin to przeniósł bym ich do grupy aktywnych użytkowników.. nie automatycznie a ręcznie po staremu.. byle by nowi byli dodawani do tej grupy np nie aktywni..
Edytowane przez Kikiro dnia 30.03.2008 13:33:08
www.tutnij.pl/cs_... CS - Rulezz - Cała prawda o Counter-Strike Grin
www.tutnij.pl/cs_... Ballada Counter-Strike'owa - można słuchać w kółko ! Grin
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl