ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
[MOD] Pomógł
slawekneo
Witam
juz z tytulu mozna sie domyslic ze chodzi o punkty nadawane przez autora tematu za pomoc na forum :D (i niech mi nikt nie pisze ze mod jest zplagiatowany z extreme, bo pisalem go wlasnoorecznie!!)

paintballpolanica.com/pomogl.png

Maly opis co bedzie robione:
A)stopien trudnosci << łatwy >>
B) bedziemy edytowac takie pliki jak:
1.viewthread.php
2.post.php
3.postify.php
C)bedziemy dodawac nowa pozycje w DB o nazwie "help"
D)dodamy nowy plik o nazwie "view_post_helping_user.php"
Mod jest do wersji 6.01.X (najnowsza) || (wszystkie zmiany w plikach zostaly zaznaczone pogrubieniem)
1)zabieramy sie za baze danych; wchodzimy w Panel admina/zarzadzanie strona/zarzadzanie panelami/dodaj nowy
2)w tresci wpisujemy ten kod
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
i wciskamy podglad jezeli pojawil sie ten napis
tabele w bazie danych zaladowane!!!
to oznacza iz baza zostala dodana i wszystko jest GIT; nie zapisujemy panelu tylko wychodzimy z PA
3)Zabieramy sie za edycje plikow, zacznijmy od najlatwiejszych czyli od post.php (wstawie caly kod pliku i zaznacze pogrubieniem zmiany w kodzie)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Zapisujemy i wychodzimy
4)teraz otwieramy plik "postify.php" (zmiany w kodzie jak powyzej podaje w pogrubieniu)


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy




Zapisujemy i wychodzimy!
5) i ostatni plik "viewthread.php" (zmiany w kodzie zaznaczone pogrubieniem)


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Zapisujemy i wychodzimy

teraz tworzymy nowy plik o nazwie "view_post_helping_user.php"
wklejamy tam ten kod

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


zapisujemy i wychodzimy

ZAKTUALIZOWANE
i to tyle :D
Pozdro!!
Edytowane przez slawekneo dnia 15.11.2007 22:36:34
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 00:17:14
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Brawo Slawku!! Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
slawekneo
@Pieka - Wink Cool

he zapomnialem jak zawsze o locale Frown i dodac pare cennych informacji :
-punkty moze dodawac jedynie osoba, ktora zalozyla temat (i sama sobie nie moze dodac pkt Wink )
-kazdy pkt w poszczegolnym poscie jest dodawany jednorazowo!!
i to chyba tyle Pfft

Ps. jak bede mial czas wrzuce locale i dodam opcje "gdy user otrzymal juz w danym temacie pkt, to blokuje mozliwosc dodania mu pkt w nastepnym poscie tego samego tematu" (zamieszane ale najwazniejsze ze ja wiem co mam zrobic)
Edytowane przez slawekneo dnia 31.07.2006 23:39:12
 
Grzes
Super to wygląda tylko jeśli pozwolisz to mam pytanko. Oczywiście link "pomógł" wyświetli się tylko wybranej osobie i przy odpowiednich postach a co jeśli prosto w przeglądarkę użytkownik klepie np.:

post.php?action=help&forum_id=XX&thread_id=YY&post_id=ZZ


wydaje mi się, że w ten sposób uparty userek byłby w stanie naklepać punktów tyle ile postów sobie upatrzy różnym userkom.

Sorka jeśli się mylę.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
slawekneo
Grzes napisał:
wydaje mi się, że w ten sposób uparty userek byłby w stanie naklepać punktów tyle ile postów sobie upatrzy różnym userkom.

Sorka jeśli się mylę.

jezeli wpisze adres ktory podawales to i tak sobie nie doda tylko autorowi postu ale tak niebedzie bo jest postawiony warunek ze po pierwsze dodac moze tylko autor calego tematu, a on sam nie moze sobie dodac pkt dodatkowo kazdy post moze miec jednorazowo dodany pkt Grin

Pozdro!!
Edytowane przez slawekneo dnia 01.08.2006 00:27:00
 
Grzes
Zrobiłem tak. Napisałem temat, odpowiedziałem sobie sam, wklepałem linka i id mojego userka znalazł się w tym dodatkowym polu przy mojej odpowiedzi Wink


edit:
z innego userka efekt jest podobny, w polu ląduje id autora tematu albo id autora samego posta (tego nie jestem pewny bo to ten sam id w tym przypadku).
Edytowane przez Grzes dnia 01.08.2006 00:29:24
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
slawekneo
nie rozumiem Twojej wypowiedzi Frown
ale sam sobie odpowiedziales ze swojego konta czy jakiegos testowego
 
Grzes
Mam dwóch userków na stronie. Pan A napisał temat i sam sobie odpowiedział. Będąc zalogowany jako pan A wklepałem linka dla posta-odpowiedzi i id userka wylądował w tym dodatkowym polu.

Teraz wyczyściłem to pole (z phpmyadmina ręcznie). Zalogowałem się jako pan B i powtórzyłem to samo z linkiem. Efekt ten sam. Czyli mogę niebędąc osobą która napisała temat przyznać punkty innej osobie (osobie która załozyła temat - niewiem jak to jest jeśli pan A napisze temat, pan B odpisze a pan C spróbuje dać punkta)

W post.php spróbuj przed przyznaniem punktu sprawdzić czy osoba przydzielająca go to osoba, która napisała pierwszego posta w temacie.
Edytowane przez Grzes dnia 01.08.2006 00:38:40
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Uważam, że taki mod jest zasadny. Pytanie czy Suport ma chęć-to mało go wprowadzić. Bo moim zdaniem ma tylko rację bytu na tego typu forach. A strona techniczna-blokad, jest do zrobienia, właśnie po tego typu dyskusjach i wymianach spojrzeń. Więc Suporcie-jak(bo ten temat-pojawiał się już parę razy) Bez takiego celu-ja nie widzę motywacji dla siebie uczestnictwa nawet w dyskusji.
Edytowane przez wlodekp dnia 01.08.2006 07:13:32
 
wlodekp.europa.pl
slawekneo
Grzes napisał:

W post.php spróbuj przed przyznaniem punktu sprawdzić czy osoba przydzielająca go to osoba, która napisała pierwszego posta w temacie.


dodalem u siebie ten sam warunek co w pliku viewthread.php czyli
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
wszystko jest Git dzieki za znalezienie "babola" :D zaktualizuje caly kod jutro bo teraz ide w kime :D

@wlodekp - fakt mod jest typowo dla serwisow specjalizujacych sie w pomocy innym ale jesli mod nie dotyczy Twojego typu serwisu to nieoznacza ze musisz go "olewac" :P
 
m_i_n
No to pierwszy exploit zalatany Pfft hehe.

A ogolem to bardzo dobra modyfikacja. Sam nie uzyje ale podoba mi sie to.
 
http://www.bbproject.net
slawekneo
MOD zaktualizowalem teraz jezeli ktos niepozadany wklepie link to wywali go do indexu glownego forum Grin
 
Pieka
slawekneo napisał/a:
MOD zaktualizowalem teraz jezeli ktos niepozadany wklepie link to wywali go do indexu glownego forum Grin



Z finalna wersja zapraszam do Laboratorium Smile
Sceeny oraz, co oczywiste opis mile widziane Wink
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Grzes
Niepowiem, że nie skorzystam Wink

Coś podobnego kiedyś już było zrobione (As twierdzi, że ma to odemnie Pfft) tylko, że przyznawało się punkty a posty z tego co widze nie były oznaczane. To Twoje mi się wydaje lepsze bo widać, który post był pomocny.

Jeszcze jak pozwolisz mam propozycję. Przy wyswietlaniu każdego posta za pomocą dbcount zliczasz liczbę punktów userka. Może by tak do tabeli users dodać pole help_count i przy przydzielaniu punktu tylko ++ przez co przy wyświetlaniu tematu wyświetliłoby się tylko tą liczbę.

Druga strona medalu. W tej chwili jeśli moderator usunie posta userkowi znika punkt. Przy zliczaniu punktów oddzielnie liczba ta nie ulegnie zmianie podczas czyszczenia forum ze starych śmieci.

Co o tym myślisz?
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
slawekneo
he widze ze mocno zainteresowal Cie ten mod ;)

mysle ze mozna zrobic dodatkowe zapytanie
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i po tym juz pkt za pomoc nigdy nie znikna :D

@Pieka - oczywiscie ze finalna wersje dodam do labu i opisze "łopatologicznie"

EDIT - tak wiec zrobilem to o czym pisal @grzes czyli przy dodaniu pkt mod nie tylko dodaje pkt przy poscie ale i w tabeli users/user_help_point w taki oto sposob po usunieci danego postu(z zapisanym pkt dla "jakiegos" usera) nie odejmie nam ogolnego stanu pkt w pomocy. MOD ZAKTUALIZOWANY w pierwszym poscie
 
Grzes
Jeszcze jeden mały bajerek :P

W tej postaci modzik pokazuje tylko punkty przy każdym z userków. Może by tak oznaczyć post jako pomocny? Może się to okazać przydatne osobom szukającym odpowiedzi w temacie w którym jest dobrych kilkanaście postów.

Myślałem nad najzwyklejszym pokolorowaniem całej przestrzeni jaką zajmuje post ale z takim modziku przydałoby się uniwersjalne rozwiązanie. Nie każdemu powiedzmy kolor żółty by odpowiadał :P (choć nie wszyscy będą go instalować a większość powinna dać sobie rade z zmianą kolorku)

Sama komórka w tabeli jest jakoś tak stworzona:

<td valign='top' height='$height' class='tbl1'>

pomyślałem o tym:
<td valign='top' height='$height' class='".($data['post_help'] != 0 ? "tbl2" : "tbl1")."'>


ale z drugiej strony nie w każdym themie który dorwałem to daje przyzwoity efekt (w niektórych deklaracje tbl1 i tbl2 są takie same).


Pozatym myślałem jeszcze o jakiejś możliwości usunięcia "pomógł" z danego posta. Teoretycznie może się zdażyć sytuacja, że ktoś przez przypadek oznaczy nie tego posta albo złośliwie oznaczy wszystkie.


EDIT:
i niech mi nikt nie pisze ze mod jest zplagiatowany z extreme, bo pisalem go wlasnoorecznie!!

a co ktoś tak powiedział? daj mi go a mu kark skręce :@

Sam to mam zamiar na extreme zastosować :P tzn pewien czas temu miało takie coś być zastosowane ale jakoś nie doszliśmy do tego a teraz Ty mi spadłeś z nieba :)
Edytowane przez Grzes dnia 01.08.2006 22:58:06
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
slawekneo
he zadbalem i o "to" zrobilem dodatkowo po nacisnieciu linka (np. pomogl:4 jest tym linkiem) i po wejsciu pokazuje on wszystkie posty usera ktore byly pomocne Grin zaraz dodam screena Grin TEGO JESZCZE NIE ZAKTUALIZOWALEM

www.paintballpolanica.com/pomoc1.png
www.paintballpolanica.com/pomoc2.PNG
Edytowane przez slawekneo dnia 01.08.2006 23:14:11
 
Pieka
Pare postow wyzej @wlodekp pytal, czy zainstalujemy na Supporcie?
Tak, mysle, ze tak, ale musi to byc na 100% sprawne i w pelni funkcjonalne Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
slawekneo
Pieka napisał/a:
Pare postow wyzej @wlodekp pytal, czy zainstalujemy na Supporcie?
Tak, mysle, ze tak, ale musi to byc na 100% sprawne i w pelni funkcjonalne Smile


he no to niestety pare dni potrwa dodawanie funkcjonalnosci modu (mam jeszcze 3 pomysly do zrealizowania odnosnie tego modu + pomysl uzytkownika @grzes)

Ps. "niezmiernię się cieszę" Wink
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja też się cieszę z deklaracji Pieki , gotów jestem w każdej chwili potestować u siebie-zasymulować Wasze propozycje. Pieka do pełni szczęścia widziałbym własny Supportowy system rang?
PO EDYCJI
"Bo Polacy nie gęsi" i Swój Support-najlepszy mają.
Edytowane przez wlodekp dnia 02.08.2006 08:18:47
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl