ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Podręczny pasek nawigacyjny na samej górze
Piter573PB
CZYTAJ NIŻEJ!!

STARE

Chciałbym dodać na srtonie taki mini pasek jak jest np. na blogach onetu. Miało by sie tam znajdować pole szukaj przycisk do RSS i moze jeszcze jakiś mały gadżecik.
Dodawałem do subheader.php i theme.php tabelki, ale po bokach było wolne miejsce i nie przylegało całkiem na samej górze. Chcę dokładnie coś takiego jak na blog.onet.pl jest. Prosiłbym o pomoc.Udało mi się zrobić coś takiego ale efekt nie działa poprawnie na Ie7 i Opera 9.50.


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


EDIT NOWE!!

Ponieważ efeekt nie był zadawalający postanowiłem pójść trochę inną drogą. W efekcie lightbox który zauważyłem na stronie miastogier.pl po otwarciu obrazka jest fajna belka która jak ulał pasuje do tego co chcę zrobić. W załączniku zamieszczam już zmodyfikowane pliki strony. Potrzebuję jednak kogoś kto pomoże mi przerobić kod tak aby pasek pojawiał się automatycznie po otwarciu strony i bel okienka z ładowaniem obrazka. Poprostu sam pasek w takiej formie w jakiej jest teraz.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - bartek124 29.04 - 19:35
Piter573PB dodał/a następującą plik:
pasek.zip [36.88kB / 471 Pobrane]

Edytowane przez Piter573PB dnia 22.05.2008 10:20:22
 
fotozoom.webd.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 07:23:56
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
MeTeo
W theme.php na samym początku gdy rozpoczyna się "table" możesz to wstawić...
 
Piter573PB
Ale jak już pisałem we wcześniejszym poście przez coś takiego efekt jest inny od zamierzonego.Tak to wyglada:
img218.imageshack.us/img218/3942/screenkm9.th.jpg
A ja chciałbym coś jak na np. bblogach onetu gdzie nie ma luk po bokach i nad czarnym paskiem. To jest kod mojego theme.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pasek może też być w formie znaku wodnego tak aby się przecówał i cały czas był widoczny. Tylko nie może być tych luk.
Edytowane przez Piter573PB dnia 01.05.2008 16:16:02
 
fotozoom.webd.pl
MeTeo
Spróbuj zmienić

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
Piter573PB
Dalej to samo. A może dało by się to rozwiazać na zasadzie reklamy. Tak jak na stronach są pływające reklamy tak tu umieścić taki mały pływający pasek u samej góry ekranu. Tylko ustawić jego szerokość na np. 2000px tak aby przy wyższych rozdzielczościach było na całą szerokość. Tylko nie weim czy przy niższych nie rozciagała by strony. Jak by ktoś wiedział jak ustawić taką "pływającą ramkę" to było by fajnie.
 
fotozoom.webd.pl
bartek124
W styles.css Twojego thema na końcu dodaj:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


... a w subheader.php, po:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

dodaj:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Dostosuj sobie style, wygląd, co chcesz.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Piter573PB
Teraz wyswietla się poprawnie. Mam tylko problem z podzieleniem tego na kilka części tak aby były np. trzy linki: Home page, Szukaj i RSS. Ale teraz jak dodaję jakiś link to rozciaga go na całą szerokość i wszystko jedno na jakiej szerokosci bym kliknął zawsze przekierowywuje na jeden link, zmienienie szerokości i dodawanie osobno znaczników <div infobar> nic nie daje. Chodzi mi o coś takiego:
img230.imageshack.us/img230/181/pasekxn3.th.jpg
Jak by ktoś wiedział jak to zmienić to byłbym wdzięczny.
Edytowane przez Piter573PB dnia 08.05.2008 19:52:47
 
fotozoom.webd.pl
Qklik
Witam
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czemu jak dodaje do kodu aby dodać kilka rzeczy na pasku? Mam ten sam problem co kolega wyzej.
 
Piter573PB
Wszystko fajnie z tym paskiem tyle ,że on nie działa poprawnie na IE.
img232.imageshack.us/img232/668/skin1hu6.th.jpg
Oto kod paska:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Na FF i Operze wszystko jest ok. Jak by ktoś wiedział co z tym zrobić to byłbym wdzięczny.
@Qklik. Ja już sobie z tym problemem poradziłem. Zobacz sobie ten kod co go wstawiłem. Tam jest wszystko;)
 
fotozoom.webd.pl
bartek124
Sprawdziłem to i doszedłem go wniosku że położenie paska względem strony w IE zależy od thema.

http://www.bartek...t.yoyo.pl/ - thema Valencia. Wszystko pięknie gra na FF i IE.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Piter573PB
Ok, Bartek. Wszystko już działą. Dzieki za pomocWink. W załączniku daję paczkę ze zmodyfikowanymi plikami pod astral. Efekt można zobaczyć na http://zsg5radoms...l/news.php
Piter573PB dodał/a następującą plik:
podreczny_pasek_for_astral.zip [6.98kB / 468 Pobrane]
 
fotozoom.webd.pl
DORBITB
Ale jak zrobić żeby pasek został u góry, a strona sie przesuwała.
Edytowane przez bartek124 dnia 22.05.2008 19:39:21
 
bartek124
Skorzystaj z tego co ja dałem Wink.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Piter573PB
Dorbit jak chcesz mieć pasek cały czas na wirzchu to w pliku style CSS daj to co napisał wcześniej Bartek. Może być tylko problem z prawidłowym wyswietlaniem na IE7 i Operze 9.50Beta2. A jak nie to weź to co dałem w załączniku. Tam wszystko działa dobrze na wszystkich 4 najpopularniejszych przeglądarkach.
 
fotozoom.webd.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl