ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Modyfikacje skryptów
 Drukuj temat
Kolorowe linki w menu nawigacja?
awenturyn
Jak zrobić kolorowe linki lub pogrubione, w menu nawigacja? przez panel admina jest to niemożliwe, kod html jest nie akceptowany i wyświetlany jako zwykły tekst po dodaniu odpowiednich znaczników.
 
http://apeks.wsx.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 08:09:42
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Xen
kolory, podkreślenia, pogrubienia itp robisz w pliku styles.css , który znajduje sie w katalogo z daną skórkąCool
 
awenturyn
Xen wrote:
kolory, podkreślenia, pogrubienia itp robisz w pliku styles.css , który znajduje sie w katalogo z daną skórkąCool

To wiem, bardziej chodzi mi o wybrane pojedyncze linki, nie chcę zmieniać wszystkiego tylko pojedyncze linki w menu nawigacja, aby były bardziej zauwarzalne.
 
http://apeks.wsx.pl
zer0
1. Tworzysz sobie plik PHP o własnej nazwie (np. nawigacja.php) i wpisujesz w nim zmodyfikowany przez siebie kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Zapisujesz go w katalogu "fusion_panels" Twojego FUSION'a...


2.W istniejącym kodzie istnieje "slink" i "slink2" który należy stworzyć jako nowy styl dodając kilka linijek w style.css (Twojej skóry):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



Teraz wystarczy wszystko poukładać na serwerze i w "Panel Zawartości Strony" ustawić i włączyć nowy panel o własnej nazwie. Mam nadzieję, że dość jasno się wyraziłem?
PS. W "Panel Zawartości Strony" możesz wykonać punkt 1.

Good Luck! :)
 
oski3
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


No i blad wyskoczyl ;/
Za każdym formatem nie działa inna rzecz. ;]

Bill Gates
_____________________________________________

[IMG]http://stat.tibia.org.pl/dane/4158.png[/IMG]
 
monika9999
tez bym chciała sobie pogrubić jakś link w nawigacji jak dokładnie krok po kroku to zobić??
Edytowane przez monika9999 dnia 05.03.2006 12:25:51
 
http://frux.zaa.pl
stamp
można jeszcze po SUPERchamsku wpisać w polu (panel administracyjny>>Menu strony>>[kategoria]>>dodaj link>> ) nazwa coś w tym klimacie (aby zmienić kolor):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Efekt: PHP
(aby pogrubić):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Efekt: PHP
--
(aby pochylić):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Efekt: PHP
--
(aby podkreślić):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Efekt: PHP
--
itp...
Edytowane przez stamp dnia 05.03.2006 21:59:28
 
crasch
@stamp - wątpie że to zadziała.

pozdro
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
SebaZ
łatwo mozna zrobić żeby zadziałało Smile
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
stamp
Ja tak robię czasem
 
Pawson91
@stamp jak by to dzialalo dostal by normalnie nobla w dziedzinie tajemnice PHP-fusion Grin

czekam na rozwiazanie poprawne tak jak oto prosil mnie @crasch
Edytowane przez Pawson91 dnia 03.05.2006 14:22:49
www.insidepc.info - wszystko dla Twojego komputera i Ciebie.
www.forum.insidep... - forum dyskusyjne portalu inisdePC.info
 
www.insidepc.info
SebaZ
napisałem ci na PW co i jak ale mogę i tutaj napisać :)

administration/site_links.php
linia 56
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

zamień na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

od tej pory możesz uzywać html w nazwie linku, ale ostrożnie z tym :)

Korzystaj tylko z:
<b></b>
<i></i>
<u></u>
ewentualnie ze zmianą rozmiaru i koloru tekstu, ale tez ostroznie, bo rozwalisz panel nawigacji :)
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
crasch
@Pawson91 - to posty z przed miesiąca, patrz na date gdy odpisujesz tym bardziej, że mam wrażenie, że chciałeś sobie tylko nabić posta. To tyle, dziękuje.

pozdro
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
SebaZ
on odpisał bo szukał rozwiązania które podałem tu i jemu na PW - w tym wypadku chyba lepiej odświezyć niż pisać nowy temat - tak mysle

tak oczywiście tylko ja nie miałem zielonego pojęcia co chciał swym postem przekazać, gdyby napisał 'prosze o poprawne rozwiązanie, bo to nie działa' to ok no i nie wiedziałem co wy sobie na pw piszecie ;-)/crasch
Edytowane przez crasch dnia 03.05.2006 12:18:55
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
m_i_n
To moze ja podam rozwiazanie ktore zadowoli nie tylko autora tematu:

MOD: Mozliwosc wpisywania kodu HTML w nazwach linkach nawigacji:

Edytujemy plik: administration/site_links.php

Zmieniamy 2 linijki na:

57:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

75:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zapisujemy i juz.
Po tym zabiegu mozna dodawac dowolne znaczniki do nazw linkow. Wlacznie z obrazkami co moze nam zastapic new nawigation panel (uszanowanie dla autora ale nie wytrzymalem nerwowo przy bledach tego infusiona).
Przykład -> menu nawigacja na mojej stronce.

Rozwiazanie ktore podal wyzej SebaZ (zauwazylem dopiero po napisu posta) jest niekompletne. ZMiana tylko jednego spowoduje bledy przy probie edycji linka!!!!!!!!!!!!

A ponizej gotowy plik do podmienienia dla leniwych:
m_i_n dodał/a następującą plik:
site_links[457].zip [2.34kB / 633 Pobrane]

Edytowane przez m_i_n dnia 03.05.2006 09:38:08
 
http://www.bbproject.net
SebaZ
Rozwiazanie ktore podal wyzej SebaZ (zauwazylem dopiero po napisu posta) jest niekompletne. ZMiana tylko jednego spowoduje bledy przy probie edycji linka!!!!!!!!!!!!


eh Frown
mylisz się i to bardzo... jest jak najbardziej kompletne, a Twoje jest na wyrost. Jesli tak zrobisz w PA nie będzie widac efektu jaki da dodanie kodu html do nazwy linka i nie ma żadnych problemów przy edycji !!!!!!!!!!!!!!!

jak juz cos piszesz to pisz z sensem, bo jak dotąd to sie tylko silisz zeby mnie poprawiac i w jakis sposób oczerniać to co ja daję w postaci kodu Frown
Edytowane przez SebaZ dnia 03.05.2006 11:55:03
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
m_i_n
Czlowieku nie wiem co ty masz za problem. Jak juz pisalem napisalem ten post zanim zobaczylem twoj. Jesli zrobisz tylko to co ty mowisz to przy edycji znaczniki HTML uzyte w linku zostana potraktowane jako normlany kod HTML i nie bedzie ich widac w polu edit. Jesli wstawisz obrazek to przy edycji obok edita bedzie obrazek a nie wew. jako kod HTML. Wiem bo na poczatku tez tak robilem i widzialem skutki wiec mi nie wmawiaj tego. Ja najpierw cos sprawdzam czy dziala a potem sie dopiero dziele z reszta juz sprawdzonym rozwiazaniem.

Zapewne znow tylko napisales nawet nie sprawdzajac tego (tak jak przy problemie index.php). Moge ci dac screeny z PA, wszystko widac na podgladzie w PA. 1:1 tak jak widac w menu nawigacji potem.

Jesli tak zrobisz w PA nie będzie widac efektu jaki da dodanie kodu html


A sprawdzales? chcesz screena widziec? bo wydaje mi sie ze jednak nie masz pojecia o tym jak to w praktyce dziala.
 
http://www.bbproject.net
SebaZ
oh, człowieku. Autor tematu chciał móc dawac kolor, pogrubienie nie żadne obrazki - do obrazki czy innego badziewia każdy mądry użyje istniejących już modyfikacji lub zrobi własną żeby ładnie rozmiescic w div'ach lub tabelkach tekst i owe obrazki. Po co to komu? Sam komplikujesz co jest zbędnym działaniem w tym przypadku i tylko o ten przypadek mi chodzi

A tu masz screen na to ze błędnie mówisz... przy edycji ładnie widac kod, i efekt jego zastosowania, a o to przecież chodzi.. po co komplikować
SebaZ dodał/a następującą grafikę:
dowod[459].jpg

Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
m_i_n
Wez sproboj uzyc ' lub " w jakims znaczniku zapisac a potem edytowac to pogadamy.

Dwa:
To moze ja podam rozwiazanie ktore zadowoli nie tylko autora tematu:


Jesli ci to nie odpowiada to nie kozystaj. Pisalem to do ogolu. Jelsi ktos by potrzebowal obrazki lub inne rzeczy tam wstawic. Moze ciebie zadowalaja posrednie rozwiazania, ale mnie nie.

Oczywiscie mialem racje, nie sprawdzales mojego rozwiazania (rozmowa na PW), po co, lepiej od razu zkrytykowac. A moje wyjscie to nie komplikowanie sprawy bo opiera sie na 2 prostych edycjach i jest poprawne w kazdej sytuacji a nie tylko przy pogrubianiach i zmianach koloru. Nie kjazdy jest leniwy i jesli zmieni 1 linijke tekstu to potrafi tez i druga.

Masz skoro tak bardzo chcesz:
host.bbproject.net/pub/sitelinks.jpg
 
http://www.bbproject.net
SebaZ
standard - nie rozumiemy sie nigdy - pisałes o jakichs błedach, o obrazkach czy czymkolwiek, ale nie pisałes w czym to sie objawia :/ eh. Jak miałem sprawdzic skoro nie podałes mi przykładu kodu, testowałem na sowim kodzie bez apostrofa i cudzysłowa i działało.

Teraz dopiero wiem o co ci chodziło, eh a czy nie mozna było napisac tak od razu?
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl