ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Banowanie/Blokowanie zmiennego IP
maad
Witam,
Nie wiem gdzie zalozyc poprawnie taki temat ale chodzi mi o to czy jest mozliwosc w jakis sposob zablokowac zmienne ip? Czy te numery sa w jakis sposob ze soba powiazane albo nie wiem jakie dnsy blokowac?
Pytam w kontekscie banowania osob ktore maja zmienne ip.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 17:01:58
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
kefirek
W panelu admian czarna lista podajesz z jego ip dwie pierwsze liczby, czyli jak masz
82.23.130.193 to wpisujesz 82.23 Powoduje zbanowanie całego zakresu ip
Trzeba pamiętać ze banując zakres Neostrady możesz zbanować też kogoś innego z tego samego miasta.
 
eldiablo
Jeżeli Twój CMS na to pozwala, to lepiej zbanować samo konto niż jego posiadacza.

Bawienie się z zakresy, to strata czasu, blokuje innych, potencjalnych odwiedzających a być może i przyszłych użytkowników zarejestrowanych.

Lepiej sprawdza się blokada samego konta.

@maad a jeżeli właściciel zmiennego ip, sprawia problemy (ponowna rejestracja = dublowanie kont, próby ominięcia blokady,banu itp), wysyłasz info z IP i przedziałem czasowym (w którym stwarzał problemy) na odpowiedni adres mailowy. W TP przykładowo, jest to .

Ze swojej autopsji, mogę ci powiedzieć że taki system banowania, sprawdza się elegancko Pfft Łącznie ze zgłoszeniami do dostarczycieli Internetu.
Edytowane przez eldiablo dnia 17.08.2010 12:06:35
 
http://dropdire.pl
kefirek
Jeśli chcesz sprawdzać czy użytkownik ze zmiennym ip ma kilka kont to takiego 100% sposobu nie ma, ale można sprawdzać
- nazwę przeglądarki, z jakiej wchodzi w na stronę
- nazwę system operacyjnego
- rozdzielczość ekranu
- host
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

- zakres ip


I wtedy porównujesz konta z tymi samymi danymi oczywiście to nie daje 100% pewności ze to konta tego samego użytkownik.

Dodatkowo, co mi przychodzi do głowy to można zrobić, że po poprawnym zalogowaniu się w serwisie tworzyć $_COOKIE, które będzie przechowywać id konta użytkownik. I po ponownym zalogowaniu sprawdzać czy $_COOKIE istnieje, jeśli tak to sprawdzać czy id zgadza się z tym, na które się loguje użytkownik, jeśli nie to znaczy za loguję się na inne. Jeśli nie istniej $_COOKIE tworzyć nowe.
Edytowane przez kefirek dnia 17.08.2010 12:27:57
 
maad
Dzieki za pomoc. Jesli chodzi o mail do TP to chyba jest niepoprawny bo z WP mi przyszla informacja o niedostarczeniu wiadomosci. Wyslalem na .
 
eldiablo
Ten mail to z pamięci pisałem, może jest już nie aktywny.

Przed wczoraj wysyłałem na , ale pamiętaj że "drobnostek" nie ma sensu wysyłać Grin Przyjdzie ci mail potwierdzający + informacja co powinien zawierać taki mail + numer zgłoszenia. Jeżeli będziesz zgłaszał kolejne "występek" to z tym numerem.
 
http://dropdire.pl
cristo
Więc jak sprawdzić i po czym by mieć pewność że dane IP pochodzą od tego samego użytkownika. Jak to robią tutaj na supporcie wlepiając ostrzeżenia muszą mieć pewność. Może by ktoś opisał jak lub podał gotowe rozwiązanie ;).
Mam taki panel zdublowane IP, ale on mi nic nie daje bo np podaje on, że dane IP ma 7 użytkowników, ale Ci użytkownicy nie maja nic wspólnego z dublowaniem kont to są oddzielne konta.

panel zdublowane IP:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Może ktoś coś podpowiedzieć ?
Edytowane przez cristo dnia 17.10.2011 14:26:55
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl