ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
www.hotfix.pl - Aktualności i porady komputerowe
cosik_ktosik
Witam.

Przedstawiam supportowi PHP-Fusion moją stronkę opartą na tymże CMSie:
http://www.hotfix...

Chciałbym poznać Wasze opinie i sugestie, co warto zmienić, co dorobić.

Dziękuję i pozdrawiam,
cosik_ktosik
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 09:51:19
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
lupozo
Witaj.
Na początek podlinkuj licencję AGPL, ponieważ nie podlinkowanie oznacza złamanie licencji.
Theme jest nie czytelny! Bardzo odstrasza, ja osobiście zmienił bym na coś jaśniejszego.
Popracuj nad Polskimi znakami.
Wszystkie użyte w serwisie hotfix.pl znaki i nazwy firmowe lub towarowe należš lub/i zastrzeżone przez ich włascicieli oraz zostały użyte wyłacznie w celach informacyjnych.

Dla toplist i linków zwrotnych zrobił bym specjalną podstronę, bo wygląda to jak wygląda.
Co do plusów to poczekam na dalszy rozwój wydarzeń na stronie, chodź kilka by się znalazło.
Edytowane przez lupozo dnia 05.12.2009 04:05:42
 
cosik_ktosik
Hehe, chyba autor skórki stanowiącej podwaliny do obecnej nie podał linku. Już poprawione. Przepraszam, ale nie moja wina.

Co do znaków, to oczywiście pozmieniam. Zmiany zakończyliśmy wprowadzać dzisiaj o 12 w nocy, więc te sformułowanie już dodałem tylko dla formalności, na szybcika. Jak wypocznę to zmienię.
Edytowane przez Pieka dnia 05.12.2009 10:36:48
 
dante77
Jak dla mnie to fatalnie. Już sam nagłówek odstrasza. Lepiej może usnucie z niego wszelką grafikę i wstawcie tam tylko tekst w <h1>

I ten czarny kolor.

Na prawdę średnio 4/10.



 
http://stronyrobie.pl
darnok08
Ta zgadzam się z @dante77 ten nagłówek i czarne kolory, koszmar.
I te "odbicie lustrzane" po zakończeniu news-a albo przy panelach. Usuń to i popracuj nad kolorami. No i jeszcze to:
images39.fotosik.pl/231/5765ceabbaf9ee6bm.png
to całkowicie szpeci stronę tak jak te liczniki na dole.
Edytowane przez darnok08 dnia 05.12.2009 08:33:49
Najlepsze forum o Androidzie: www.android-forum.pl
 
cosik_ktosik
Witam, dzięki za odpowiedzi.

Co do skórki, ciemno wiem, sami nie byliśmy do końca zadowoleni, lecz wielu naszych "beta-testerów" i osób z grona przyjaciół pozytywnie się do tego wyglądu odnosiło. Cytat z dziś "A co do kolorów to wszystkim i tak nie da się dogodzić", czy z SB forum "Nawet ładnie wygląda, zwłaszcza że lubię takie kolory".

To jest pierwsza skórka, wiele zostało poświęconego dla zmiany funkcjonalności. Taki nasz mały changelog: http://www.hotfix...ngelog.txt

Co do skórek zostanie przygotowana przynajmniej jeszcze jedna wersja.

To cudo po prawej, o którym pisze darnok08, powstało na wskutek podziału strony na kategorie. A powstało ono poprzez sugestie użytkowników, aby uporządkować newsy i wprowadzić dla nich RSSy. Za dużo treści byłoby niekorzystne, więc wprowadzono wyświetlanie po trzech z danej kategorii. Ponieważ dziennie jest od 8 do nawet 23 (rekord) newsów, mogło dojść do tego, że starych już nikt nie przeczyta, a zwłaszcza przyjaciel Google. Stąd po prawej dodatkowe linki.

Ale czas i na zmiany, nie ma odpoczynku. Najpierw muszę się pozbyć ze stopki tych buttonów (mniej żeby się rzucały w oczy), ale nie usuwając ich naliczania (dość wysoko się na nich znajdujemy). Co można zrobić, aby liczyły i żeby za bardzo ich nie było widać? Jakieś okienko i przesuwać je?
Edytowane przez cosik_ktosik dnia 05.12.2009 11:51:57
 
lupozo
U ciebie strona pod względem wizualnym to totalna porażka, odstępy miedzy panelami zbyt duże no i jak już pisałem kolory.
Ogranicz linki pozycjonujące przykładowo do 25 znaków, dla przykłady zobacz linki na Supporcie a u ciebie!
Jeżeli te przyciski muszą być na stronie głównej, to zrobił bym rozwijany panel i standardowo go zwinął. Przykład takiego rozwijanego panela masz na www.pieka.unl.pl i temat na forum jak go wykonać http://www.php-fu...pid=122260
Swoją drogą pozycjonowanie nie opiera się na dodawaniu masy linków do katalogów, jeżeli już chcesz to dodaj do tych najpopularniejszych i takich co nie jest wymagany link zwrotny.
Z doświadczenia wiem że lepiej jest napisać 3 krótkie precle, niż dodać 20 linków do qlweb.
Edytowane przez lupozo dnia 05.12.2009 12:45:40
 
cosik_ktosik
No i się buttony pozwijały. Dzięki za propozycje.

Linki pozycjonujące są trzymane tylko na tych dla nas najważniejszych, gdzie PR wynosi obecnie od 2 do 4. Chodzi mi tutaj o listy. Katalogi swoją drogą, niektóre oczywiście są pozostałością po początkach istnienia. Mnie także drażni długość niektórych linków, ale z poszanowania wymogów jakie ówcześnie zgodziłem się akceptować, nie usuwam ich i nie edytuję.

Ogólnie też nie dodajemy do katalogów od czasów PR 1 i jakoś w rok dorobiliśmy się PR3 zarówno na stronie jak i na forum.

Wygląd, no jak na razie użytkownicy forum nie narzekają, ale i tak powstanie jeszcze przynajmniej jedna wersja kolorystyczna (jasna). Ale nie dzisiaj, my robimy w większości wszystko sami, a jak bierzemy gotowca to i tak najpierw badamy co można ulepszyć i czy się waliduje. Więc potrzebujemy trochę czasu.
Edytowane przez cosik_ktosik dnia 05.12.2009 13:15:05
 
rokko
Witam serdecznie,

W fazie wstępnej były prowadzone prace nad jasną kolorystyką, jednakże Nasz przewodni kolor - niebieski lepiej prezentował się na czarnym tle, również efekt odbicia był bardziej zauważalny i milszy dla oka.

Co do usunięcia odbicia i zmniejszenia przerwy, jak najbardziej spróbujemy tego rozwiązania i zobaczymy jak będzie się ono prezentowało.

Jeżeli macie jakieś pomysły co do jasnej kolorystyki skórki to chętnie wysłuchamy opinii doświadczonych użytkowników supportu.


Dzięki za wszelkie propozycje
Pozdrawiam
rokko
 
http://www.hotfix.pl
eldiablo
Logo bym zmienił, pomysł pastylki/tabletki w topie niezbyt trafiony wg. mnie. Wpisy z kanału rss usunąć lub w jakiś inny sposób wyświetlić (jQuery ?? => wyświetlenie po naciśnięciu "pozostałe newsy" lub wysuwany boczny panel ??). Na koniec kolorystyka, sam theme to tak trochę na szybkiego robiony jak widzę, top niebieski, menu niebiesko szare i jasny odcień żółtego w newsach + odnośniki w kolorach żółtym, czerwonym (hover) i pomarańczowym (rss).

A tak to dużo newsów (mam nadzieję że nie kopiowane Smile ) co jest na plus, albo mi się nie załadowały bannery/butoony albo zrobiłeś już w pewnym stopniu porządek na dole strony, też plus. W wolnej chwili jeszcze zaglądne Wink

P.S.
Ci "beta-testerzy" to co oni testowali ??
 
http://dropdire.pl
cosik_ktosik
Co robili beta testerzy. Wszystkie błędy, wyświetlanie na różnych przeglądarkach. Teoretycznie strona działa nawet na IE 5.0 Smile Testowane na IE, FF, Chrome (Safari), Opera, pod Linuxem (FF, Konqueror).

Oczywiście podawali także propozycje zmian, które były lub nie wprowadzane.

Czy skórka robiona na szybko, raczej nie. Wiele kombinowaliśmy z kolorystyką, różne style menu, grafiki (potem ich optymalizacja).

Łącznie przed wprowadzeniem strony opinie, sugestie, poprawki i ocenę wystawiało około 25 osób (ekipa, bywalcy, działacze, eksperci forum i kilka osób związanych z hotfixem).
Edytowane przez cosik_ktosik dnia 05.12.2009 15:21:45
 
eldiablo
Z tymi testerami to tak z ciekawości się spytałem, portal jako treść nie mam zastrzeżeń, "produkujcie się dalej", jak już pisałem w wolnej chwili trochę poczytam co nieco.

Czy skórka robiona na szybko, raczej nie. Wiele kombinowaliśmy z kolorystyką, różne style menu, grafiki (potem ich optymalizacja).


Dla mnie na szybkiego, logo/menu to ile?? 2 minuty w PS (zaokrąglony kwadrat plus pobawienie się opcjami layer), w dodatku efektownie to nie wygląda. To już obramowania paneli lepiej wyszły.

Taka moja opinia, więc bez nerwów...
 
http://dropdire.pl
cosik_ktosik
Logo jest już z nami trochę, jest jak lekarstwo (hotfix). Można powiedzieć, że to jest jego symbolika.

PS Nie używamy Photoshopa. Może jesteśmy dziwni, ale całkowicie legalni.

PS2 Ja tam się nie denerwuję, mam super humor. Inaczej bym nie pisał, jakbym nie chciał poznać Waszych opinii. Z resztą mnie wyprowadzić z równowagi raczej się tak łatwo nie da, za wesoły ze mnie człowiek Wink
Edytowane przez cosik_ktosik dnia 05.12.2009 15:41:38
 
eldiablo
"hotfix" czyli tłumacząc dokładnie "gorące naprawy" nie wiele ma wspólnego z "symboliką" lekarstwa, kapsułki... ale mniejsza z tym, "nie szata zdobi człowieka (serwis)..."

Co jeszcze znalazłem... buttony na samym dole przeniósłbym do "Katalogi i listy - rozwiń", wszystkie w jednym miejscu.

W panelu "Partnerzy" umieściłbym raczej faktycznie partnerów, niż link do darmowego katalogu stron "Gwiazdor" (zwłaszcza że link do niego jest na samym dole), top-rank.pl również.

"Button od gwiazdora z dwoma gwiazdami" i inne podobne przenieść np: do panelu "Wyróżnienia strony" lub "Nagrody".

Taki pomysł mój, idea...
 
http://dropdire.pl
cosik_ktosik
Witam ponownie, strona z czarnej nijakiej zrobiła się niebiesko zielona. Starej już nie ma, nowość przyszła w sumie zrobiona w całości przeze mnie. Swoją drogą po raz pierwszy robiłem jakieś grafiki, więc dumny z nich jestem, hehe.

Chciałbym poznać Wasze opinie o tym co teraz powstało, czyli układ i wygląd. Na razie nie ma optymalizacji grafik i CSSa, gdyż chcę wpierw dopracować ogólnie wygląd.

Zapraszam więc na: HotFix.pl
 
Pieka
No widzisz, jak sie chce to mozna zrobic calkiem mila strone Smile Tak trzymaj i dalej rozwijaj.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
cosik_ktosik
Ooo wielkie dzięki za tą opinię, ale myślę już co można zmienić jeszczeSmile
Edytowane przez cosik_ktosik dnia 25.10.2010 22:23:34
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl