ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Strony informacyjne - jak wstawić tabele?
ciunaj
Powiedz mi jakie to są niezbite dowody?
Link jaki mi podałeś, miał być rozwiązaniem na mój problem, i przykładem na moje lenistwo. Może i jest tam rozwiązanie, ale nie dla tak "leniwego" i niepojętnego przedszkolaka jak ja.
Przeczytałem go uważnie (nie było to niestety czytanie ze zrozumieniem)i nadal nie wiem co mam robić. Skopiować ten kod? gdzie? Wiem gdzie mam wpisać treść w dodatkowych stronach, ale nie wiem co. Rozumiem,że ma to być jakiś kod.
Gdyby był tam edytor TinyMCE było by mi łatwiej, ale jest zwykły edytor.
Czy trzeba tworzyć całą tabelę w polu zawartość, czy można np. stworzyć tabelę w Excelu, zapisać ją jako .html i dodać link, ale żeby się wyświetlała nie jako nowa strona na której widać tylko tabelę, ale w panelu środkowym tak jak na każdej "normalnej" stronie.
Czy proszę o wiele? Bez tego nie ruszę z miejsca!
Stworzyłem dużo dodatkowych stron i tam przede wszystkim będę (albo i nie) zamieszczał jakieś informacje.
Pomóż Pieka , a będziesz miał dozgonnego dłużnikaSad
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 23:32:43
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
szymon
weź zrób dodatkową stronę wpisz treść - treścią niech będzie zawartość tego pliku który ma sie uruchamiać. później jak dasz zapisz to wklej sobie ten link który Ci poda strona do menuSmile chyba tak bedzie dobrzeSmile

widzisz.. nie ty jeden masz problem.... widzisz ciągle piszą róże osoby - czasami naprawdę złości to, że musisz odpisywać na to samo w kilku tematach... ja też zadawałem pytania, na które były odpowiedzi... tylko czasami nie korzystam z szukajki bo mi się nie chce.... admini i moderatorzy się męczą pisaniem w kółko tego samego..

Polecam zabawę w html - weź ściągnij gotowy szablon www - edytuj go np. w pajączku popatrz na neta - tam jest wiele poradników..... pozmieniaj coś popatrz co gdzie i z czym się łączy - metdą prób i błędów dojdziesz daleko.... ja mam 16 lat i tak robie. mieszam w plikach modyfikuje szczególnie w htmlu ale też korzystam z Fusiona i też modyfikuje kod - zaglądam do środkaSmile naprawdę to nic trudnego...
 
www.zloteskrzydlo.pl
ciunaj
ja mam 44 lata , dzieciaka, który wymaga opieki i zachciało mi się zabawy w robienie stronki.
Nie wiem czy mój przegrzany procesor dałby radę z takim wyzwaniem jak nauka html. Przede wszystkim brak mi czasu.(Pieka powie że to lenistwoWink)
Widzę jednak, że wyjścia mam dwa albo nauczę się tego języka, albo rzucę to w pi***
 
Pieka
Przeczytaj to forum, ale tak dokladniej niz tylko 2-3 posty, to przekonasz sie, ze jestem bardzo, moze nawet za bardzo wyrozumialy.
Podalem Ci adres tematu, w ktorym masz podane na tacy, jak ma wygladac nowa strona jako plik.
Jak inaczej mam Ci to wytlumaczyc?
Podawanie swojego wieku oraz reszty nie jest istotne i nie stanowi zadnej wymowki.
Ja tez ma swoje lata i niepelnosprawne dziecko, ale jakos nie pamietam, zebym uzywal tego jako argumentacji.
Nie jestem zlosliwy, wiec...
Moze zrobimy tak, ze Ty mi tu ladnie wkleisz swoj kod, a ja pokaze Ci na jego przykladzie jak ma wygladac gotowy plik.
Bedzie git? Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ciunaj
Wiek podałem w kontekście postu Szymona, dziecko mam na szczęście w pełni sprawne ,ale w wieku wymagającym opieki i było to zwyczajne stwierdzenie faktu.
Chyba nie bardzo mi wychodzi kontakt z tym forum. Po prostu nie mówię tym samym językiem (html, php Wink)
Zobaczę jeszcze raz temat, który mi podałeś jeżeli to jest rzeczywiście kawa na ławę to muszę to zrozumieć.
Kod Ci oczywiście prześlę, jak się nauczę języka
.. i kółko się zamyka.
Dzięki za wielką wyrozumiałość i poświęcenie czasu.
 
Pieka
Prosze bardzo, od tego tu jestesmy :)

Podam Ci przyklad do wstawienia wykonany na podstawie tabelki ze strony podanej wczesniej przez Ciebie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wystarczy wstawic do dodatkowej strony, nazwac, zapisac i dodac np. do nawigacji.
Przyklad: http://pieka.ovh....?page_id=8


Z kolei ponizej masz przyklad do zapisania jako samodzielny plik:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 19.06.2007 13:09:21
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ciunaj
Wielki dzięki!
Zaskoczyłeś mnie niezmiernieGrin
Po cichu liczyłem,że mi pomożesz bo dobrze Ci z oczu patrzyWink
Jutro będę testował, bo teraz już syn stoi mi nad głową i mój czas na komputerze się na dzisiaj skończyłAngry
Miłego wieczoru!
 
Pieka
Na drugie mam "zaskoczenie" Grin
Dzialaj, bo chcialbym obejrzec wynik Twojej pracy i moich 7-mych potow Pfft
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ciunaj
Wszystko gra!Grin
http://www.rolgaz...page_id=15
Teraz moja stronka może zacząć nabierać treści. Zabieram się do pracy!
WIELKIE DZIĘKI!!! i polecam się na przyszłośćWink.
 
Pieka
ciunaj napisał/a:
Wszystko gra!Grin
http://www.rolgaz...page_id=15
Teraz moja stronka może zacząć nabierać treści. Zabieram się do pracy!
WIELKIE DZIĘKI!!! i polecam się na przyszłośćWink.


Brawo, teraz powstawiaj do tabelki swoje dane Wink
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
xeo
ciunaj napisał/a:
Wszystko gra!Grin
http://www.rolgaz...page_id=15
Teraz moja stronka może zacząć nabierać treści. Zabieram się do pracy!
WIELKIE DZIĘKI!!! i polecam się na przyszłośćWink.


Takie małe pytanko, czy kolega wstawiał dane recznie, czy jakoś zautomatyzował swoją pracę ?
Mam taki sam problem lecz wstawianie danych ręcznie nie za bardzo mi się uśmiecha bo emeryturę prędzej dostane jak ręcznie wprowadzę wszystkie dane.
__________________________________________
Jestem głęboko wierzącym ateistą.(Albert Einstein)
Kto wie, ile trzeba wiedzieć, aby wiedzieć, że się jeszcze wszystkiego nie wie?
 
www.mx.sq.pl
Przemek28
Mam problem - tylko nie wiem gdzie leży. Otóż po wstawieniu tabeli (nawet tej z posta Pieki http://www.php-fu...post_50915) nad tabelą mam tyle samo lub więcej wolnego miejsca niż zajmuje tabela. Nawet gdy w artykule nie ma żadnego <br /> a automatyczne łamanie linii jest wyłączone. Na podglądzie wszystko jest ok (nie ma wolnego miejsca), ale gdy zapiszę artykuł mam masę wolnego miejsca nad każdą tabelą.

W źródle strony tabela Pieki wygląda normalnie
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy HTML


Zaś w zbadaj element (Opera v12 browser) przed tabelą ląduje kilkadziesiąt <br/> (i tyle znaczników BR jest widoczne na stronie)
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy HTML
 
https://nfszone.pl
Cruseiro
Moźe wykasuj te wszystkie <br />?
 
Przemek28
Mam wykasowane - wstawiłam kod tabeli Pieki 1:1 i wyłączyłem automatyczne łamanie linii.

Edit: chyba to siedzi w wyglądzie, bo zmieniłem na Gilette i jest ok. Jednak mam pytanie: jak zlokalizować co powoduje takie odstępny?
Edytowane przez Przemek28 dnia 18.08.2014 22:17:38
 
https://nfszone.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl