ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Integracja Php-fusion z phpbb
Qbeneuss
Temat poruszany więcej niż wiele razy :)
Pomimo tego w żadnym z tematów traktujących o tej integracji nie znalazłem rozwiązania problemu, szukam już 2 tyg i chyba czas zwrócić się do szanownego supportu :)

Mój problem jest hmm... nowy :P
Mianowicie, do integracji użyłem następujących modów:

- Phpbb autoreg 3.3
- Skrypt pobierający tematy z forum phpbb
- Page wrapper

Phpbb autoreg

Spisuje się świetnie oprócz jednoczesnego logowania userów na fusionie i phpbb (nie miał tego robić więc jest ok, nie mniej jednak byłoby miło gdyby to robił, więc jeśli ktoś zna jakieś rozwiązanie oprócz czekania na release v4 to jestem otwarty na wszelakie propozycje)

Page wrapper

Wyświetla stronę z podanego adresu "w panelu" heh nie wiem jak to dokładnie opisać więc może lepiej pokażę :)

http://neko.info1...apper_id=1

Skrypt pobierający tematy z forum phpbb

To jest pierwsza część mojego problemu
mianowicie skrypt ten pobiera nazwy tematów z tabeli w bazie danych i wyświetla je jako link w panelu do tego przeznaczonym.
Treść w/w skryptu

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Problem wiąże się z "wrapperem" który wyświetla stronę www na dodatkowej podstronie. W moim przypadku jest to forum phpbb2.

Wiem że efekt podobny do tego uzyskanego przez wrappera można uzyskać przez wstawienie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Z kolei tutaj występuje problem co do wielkości o ile wrapper dostosowuje wysokość wyświetlanego hmm.. panelu do wysokości strony, to tutaj jeżeli dam height="100%" to efektem jest panel o wysokosci tak na oko 100px T_T co mniej nie satysfakcjonuje :P

Teraz problem, gdy kliknie się w panelu "Na Forum" w jakiś odnośnik przenosi on do odpowiedniej podstrony na forum. A ja bym chciał żeby przenosił on do podstrony tylko nie na osobnej stronie forum tylko tej "embedowanej" wrapperem (wyświetlanej między panelami.

Strona to neko.info123.pl/f...
Forum phpbb jest postawione "obok"
neko.info123.pl/f...

Co do niej samej to jest w trakcie budowy więc nie ma co liczyć że zobaczy się tam coś wybitnie konstruktywnego ;)

No to chyba by było na tyle. Postarałem się przedstawić wszystkie informacje mogące być użyteczne :P Możliwym jest że zapomniałem czegoś jeśli tak to krzyczcie walcie drzwiami i oknami :D Mi pozostaje czekać :)
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 08:10:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl