ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Błąd w galerii, zamiast obrazka pisze "Brak zdjęcia"
Pieka
hanka napisał/a:
No i problem rozwiązany. Do starych albumów nie można dodać zdjęć, zaś do nowego można dodawać standardowo, a także cały folder zdjęć za jednym zamachem. Powinnam to wcześniej sprawdzić.
Dzięki!

W takim razie popros o zmiane chown dla starych albumow i plikow w nich zawartych.
Najlepiej opisz im problem, to sami zrobia co trzeba.
Edytowane przez Pieka dnia 22.08.2007 15:11:03
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 12:07:13
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
hanka
To już nie problem. Założyłam nowe albumy o tych samych nazwach i opisach i wrzuciłam zdjęcia z folderów, które miałam już na serwerze.
Jeszcze raz dzięki za pomoc!
 
Pieka
hanka napisał/a:
To już nie problem. Założyłam nowe albumy o tych samych nazwach i opisach i wrzuciłam zdjęcia z folderów, które miałam już na serwerze.
Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Sprytnie, ale nadal pozostaje problem z prawami do tych plikow, a co za tym zapewne brak mozliowsci zarzadzania nimi z poziomu galeri.
Ale zawsze mozesz usuwac pliki przez ftp Wink
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Krystian
U siebie widzę podobny problem - przeniosłem właśnie stronę z yoyo.pl na o niebo lepszy (przynajmniej pod względem prędkości) cba.pl. I wszystko byłoby super, gdyby nie problem ze zdjęciami. Miniaturki albumów są, ale miniaturek zdjęć i samych zdjęć już nie ma (choć na FTP fizycznie są). Owszem, mogę tworzyć nowe albumy, ale nie mam zamiaru na nowo wrzucać zdjęć bo to syzyfowa praca. Co więcej po stworzeniu albumu nie da się go później usunąć z FTP. Po wysłaniu poprzez stronę zdjęcia nie mogę zrobić jego podglądu przed umieszczeniem na stronie. CHMODY są OK, reszta też działa. Czy problemem może tu być owe, zagadkowe dla mnie jako laika, pojęcie "chown"? I czy da się to rozwiązać tylko poprzez administratora cba.pl?
Adres strony podkamien.cba.pl/...
___
OK. poszperałem trochę w necie i już sobie poradziłem Smile
Edytowane przez Krystian dnia 09.02.2008 20:02:35
 
Liberat0r
Witam.

Mam problem podobny jak osoby powyżej. CHMOD 777 wg instrukcji. Ogólnie wszystko działa, wszystkie grafiki w newsach i artykułach, ale nie awatary i galeria. Żaden obraz nie jest przyjmowany przez skrypt. Serwer jest na home.pl i moim zdaniem powinno wszystko działać. Osoby, którym się udało mogą podzielić się wiedzą? ;]

Masowe wrzucanie zdjęć przez mod Watermark MassUpload także nie działa...
 
Grzes
Na home.pl nie trzeba było sobie stworzyć katalogu tmp w katalogu głównym strony? Nie jestem pewny ale o tym chyba ostatnio Pieka pisał.
Edytowane przez Pieka dnia 12.02.2008 09:07:44
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
Grzes napisał/a:
Na home.pl nie trzeba było sobie stworzyć katalogu tmp w katalogu głównym strony? Nie jestem pewny ale o tym chyba ostatnio Pieka pisął.

Pieka pisal o tym wiele, wiele razy.... Wystarczy wpisac w szukajke galeria na home.pl.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Donald17
Witam, mam taki sam problem tylko że na serverze prv.pl. Problem jest taki ze gdy chce wstawic zdjecie do galerii, jest niby napisane ze zdjecie zostalo dodane lecz go nie widze. Chemody są dobrze z tego co sie orientuje. Prosze o pomoc
 
Pieka
Donald17 napisał/a:
Witam, mam taki sam problem tylko że na serverze prv.pl. Problem jest taki ze gdy chce wstawic zdjecie do galerii, jest niby napisane ze zdjecie zostalo dodane lecz go nie widze. Chemody są dobrze z tego co sie orientuje. Prosze o pomoc

Lektura Poradnik'a. Dowiesz sie tam, ze masz dodawac zdjecia z poziomu PA, a nie strony.
Link "Dodaj zdjęcie" jest dla uzytkownikow i wymaga pozniejszej akceptacji w PA.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Donald17
Niewiele mi to pomogło. Bo zdjęc jak nie ma tak nie ma
 
Pieka
Donald17 napisał/a:
Niewiele mi to pomogło. Bo zdjęc jak nie ma tak nie ma

Chmody na katalogach wymienionych w readme masz 777? Katalog submissions rowniez?
Katalog tmp znajduj sie w glownym katalogu konta/serwera?
Prosze adres strony i nazwe hostingu.
Edytowane przez Pieka dnia 15.02.2008 23:42:06
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Donald17
Chmody sie zgadzają lecz nie mam żadnego katalogu tmp na głownym serverze. Www.anooo.prv.pl Nazwa hosta: dbhostname (nie wiem czy o to chodzi)
 
Pieka
Donald17 napisał/a:
Chmody sie zgadzają lecz nie mam żadnego katalogu tmp na głownym serverze. Www.anooo.prv.pl Nazwa hosta: dbhostname (nie wiem czy o to chodzi)

1. Od kiedy prv.pl posiada baze MySQL?
2. Avatary mozesz dodawac?
3. Wypisz mi katalogi, ktore sprawdziles i podaj mi obok kazdego chmod.
4. Sprawdz wielkosc pliku zdjecia jaki masz ustawiony i porownaj z wielkoscia zdjecia, ktore chcesz dodac.
5. Sprawdz, czy masz na serwerze biblioteki GD, najprosciej w PHP Info w PA.
6. Jesli nie wiesz lub nie masz jak, to napisz do administracji hostingu i zapytaj u zrodla.
Wczesniej poszukaj odpowiedzi w dziale pomocy prv.pl.
Edytowane przez Pieka dnia 16.02.2008 10:52:08
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Donald17
1. Od kiedy prv.pl posiada baze MySQL?
1. Skąd mam wiedziec? Poprostu założylem
2. Avatary mozesz dodawac?
2. Też nie
3. Wypisz mi katalogi, ktore sprawdziles i podaj mi obok kazdego chmod.
3. Images 777
photoalbum 777
photoalbum/submissions 777
4. Sprawdz wielkosc pliku zdjecia jaki masz ustawiony i porownaj z wielkoscia zdjecia, ktore chcesz dodac.
4. Format jest mały, zdjecie zajmuje 40 kb.
5. Sprawdz, czy masz na serwerze biblioteki GD, najprosciej w PHP Info w PA.
5. Ta strona php info nie otwiera mi się
6. Jesli nie wiesz lub nie masz jak, to napisz do administracji hostingu i zapytaj u zrodla.
Wczesniej poszukaj odpowiedzi w dziale pomocy prv.pl.
 
Pieka
W glownym katalogu serwera utworz katalog o nazwie tmp i nadaj mu na wszelki wypadek chmod 777.
I zrealizuj punkty 5 i 6.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Marusia
B. podobny problem :

server: byethost.com
PHP-Fusion v6.01.5

Wszystko było ładnie i pięknie ... Az do pewnego dnia ... Z galerii znikły zdjęcia "Brak Zdjęcia" ... - Pliki sa fizycznie na serverze. wszelkie chmody ustawione poprawnie - wg.tematu.
Najdziwniejsze jest to że widać miniaturki ,img z newsów , avatary itd ... Moge dodawać obrazki [ avatary, do artykółów, newsów itd] a do galerii nie.



Jakieś rady?
Edytowane przez Pieka dnia 08.03.2008 09:55:22
 
http://fmud.byethost12.com
jantom
Mogli zmienić tryb działania php z safe_mod on na off lub odwrotnie.
 
http://jantom.info
Marusia
I w takim przypadku czy jest jakaś szansa by wszystko było okej czy jedyne wyjście - zamknąć galerie ? - stosowanie do nich mailów nic nie da... Bo kiedyś był inny problem.. Zresztą wiecie jak to jest 4 free..


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 08.03 - 09:57

Edytowane przez Pieka dnia 08.03.2008 09:56:17
 
http://fmud.byethost12.com
bartek124
Jeżeli nie masz zamiaru więcej dodawać zdjęć to zmodyfikuj kawałek kodu odpowiadającego za ustalanie ścieżki do zdjęć, aby zawsze brało z album_x i po kłopocie. Jeżeli masz zamiar dodawać - pozostaje zrobić od nowa galerie.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
sali
Witam.

Mam problem z moja galeria taki jak to było wyżej opisywane. Dodaje zdjęcia, po czym ich nie mam w albumie. A na serwerze w katalogu images/photogallery/ tworzą mi się katalogi takie jak album_1 album_2 album_3, które są puste. A jak dodaje zdjęcia do albumu, to zamiast w tych katalogach to ładują się do głównego korzenia /photogallery, lub tez do /submissions wszystkie chmod-y są ustawione dodam ze serwer jest na cba.pl.
Edytowane przez szymon dnia 23.06.2008 13:25:39
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl