ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Dwa portale jedna baza danych
hatrick
Mam pytanie, mam nadzieje ze trafiłem dobrze w dział. Chodzi mi o to żeby zainstalować dwa portale na silniku fusiona w jedna baze danych. Po co mi to? Chciałbym aby userzy zarejestrowani na portalu 1 (przyklad) mogli sie logowac zarowno na 1 jak i na portalu 2. Zastanawiam się, bo przecież jak zainstaluje dwa fusiony do jednej bazy to rowniez beda wyswietlane newsy arty itd itp na portalu 1 z portalu 2 i na odwrot a mnie chodzi tylko o przekazywanie userow. Macie jakiś pomysł, może jest jakiś skrypt na to? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :]
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 08:08:22
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
marpar
Myśle ze to wymaga dużej modyfikacji. Łacznie z pisaniem od nowa cms'a...
userbar_marpar_20.jpg
 
www.judo.czechowice.pl
hatrick
wiesz ja nie jestem jakis wielki programista ani webmaster, nie wiem na jakiej zasadzie fusion laczy sie z baza danych jezeli dalo by sie zdefiniowac tak aby portal pobieral z bazy danych jedynie userow wtedy mozna by zrobic na dwie bazy danych albo trzy (trzecia by wlasnie byla jedynie pod userow)w zaleznosci jak sie laczy ale jezeli mozna sie z baza danych w ten sposob laczyc to wystarczy jedna baza a zdefiniowac jedynie dla portali odzielne tabele aby zapisywaly sie newsy arty i inne bzdury. Moze niech sie jakis lol wypowie co jest obeznany w tym silniku :]

Edit: Jest taki mod ktory rejestruje automatycznie userow fusiona na phpbb moze to jakos przerobic?
Edytowane przez hatrick dnia 14.12.2006 19:51:47
 
Wooya
Poszukaj lepiej. Bylo walkowane na forum...
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
hatrick
No tak nie bardzo wiem gdzie tego szukac i zdefiniowac w szukajce :/
 
Baltazar87
No mi też takie coś by się przydało. Przeszukiwałem forum kilkakrotnie i jedynie co mi się udało znaleźć, to jak założyć 2 PHP-Fusion na jednej bazie.

Może znajdzie się pomocna osoba, która wie, jak to zrobić Wink
http://giery.eu -> Trochę inny portal
 
http://giery.eu
czarny_
W bazie macie wszystko arty, newsy, userów, komentarze, strony dodatkowe, forum itp.
Fusion 1 korzystałby ze swojej bazy zaś fusion 2 musiałby korzystać ze swojej (arty, newsy, forum itp.) i bazy tego pierwszego (użytkownicy)

Wymaga to bardzo dużej modyfikacji moim zdaniem. W config.php mamy ustawienia połączenia z sql trzeba by było zrobić to dwukrotnie. Następnie użytkowników odwołać do bazy pierwszego fusiona.

To takie moje co nie co Wink jak ja to widze
Ale nie odkopuj starych tematów.
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
Therror
nie takie trudne, wystarczy (co wszyscy wiedzą) dać różne prefixy, a następnie wszystkie odwołania do ".$db_prefix."users zmienić np. na ".$db_prefix2."users w jednym z portali (oczywiście wcześniej ten prefix definiując Pfft).
Macie zlecenia na wtyczki i themy do PHP-Fusion?
Pisać na PW Grin
 
http://therror.xon.pl
Baltazar87
No właśnie mam już dwa portale na dwóch różnych prefiksach. Nie znam się za bardzo na php, mysql i nie wiem za bardzo jak te prefiksy zdefiniować i zrobić te odwołania.

Uważam także, że ten temat należy przykleić. Dużo osób chciałoby coś takiego mieć, a nie łatwo jest to znaleźć. Dlatego napisałem w dość starym temacie Wink , za co przepraszam

http://giery.eu -> Trochę inny portal
 
http://giery.eu
Piotrroger
A wymaga to wielu modyfikacji, a więc proponuję zamieścić ofertę w dziale: Zamiana-Praca. Wątpię żeby ktoś zrobił tyle modyfikacji... za darmo. Do tego trzeba to zrobić na plikach użytkownika, gdyż każdy ma inne MOD`y zainstalowane i mogło by się wszystko rozwalić.

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Baltazar87
Trochę pokombinowałem, nie wiem czy dobrze robię, ale na początku każdej podstrony dodałem coś takiego:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wszystko się wyświetla, tylko nie można się zalogować. Pisze nie prawidłowy nick, lub hasło.

Edit:
Trochę inaczej teraz to wszystko wygląda. Tam gdzie pojawiało się ".$db_prefix."users zamieniłem to na ".$db_prefix2." (jak pisał Therror)

A na samym początku strony dałem coś takiego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

(fusion_ to mój prefiks to pierwszej strony, druga ma fusion2_)

W sumie wszystko działa prawidłowo. Prywatne wiadomości dochodzą z jednej strony do drugiej, ale pojawia się jeden błąd przy logowaniu i w komentarzach.

Podczas logowania wyskakuje błąd zły Nick lub Hasło, a mimo to loguje mnie do strony, jednak gdy napiszę jakiś komentarz to albo wyskakują zamiast nicku numery (np. 42), lub nick kogoś innego.

Edit 2:
Z komentarzami sobie poradziłem. Już wyświetla nicki. Jest ok. Nadal jednak pozostaje błąd przy logowaniu,

Moim zdaniem, coś jest nie tak ponieważ gdy zarejestruję się na pierwszej stronie i kliknę zapamiętaj mnie, to na drugiej znów muszę się logować :(

Pomóżcie, bo z tym na pewno się nad se rady!!
Edytowane przez Baltazar87 dnia 26.06.2007 17:55:52
http://giery.eu -> Trochę inny portal
 
http://giery.eu
JazOOn
hatrick napisał/a:
Mam pytanie, mam nadzieje ze trafiłem dobrze w dział. Chodzi mi o to żeby zainstalować dwa portale na silniku fusiona w jedna baze danych. Po co mi to? Chciałbym aby userzy zarejestrowani na portalu 1 (przyklad) mogli sie logowac zarowno na 1 jak i na portalu 2. Zastanawiam się, bo przecież jak zainstaluje dwa fusiony do jednej bazy to rowniez beda wyswietlane newsy arty itd itp na portalu 1 z portalu 2 i na odwrot a mnie chodzi tylko o przekazywanie userow. Macie jakiś pomysł, może jest jakiś skrypt na to? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :]



swego czasu tak zrobiłem, instalujesz w osobnych katalogach na serwie fusiony i podpinasz do 1 bazy danych, duplikujesz pliki news,artykuły, galerie i td w jednym z cms zeby nie ciągnąl newsów artów itd z drugiej strony ( po prostu w bazie robisz tabele - news2, articles2 itd. i podpinasz w tych zmienianych plikach
 
Greed
Witam, jestem początkujący więc jak mogę to "podpiąć" pod baze ?
Edytowane przez Pieka dnia 22.03.2008 20:05:50
 
newyoungage
To samo pytanie inna forma.
Dwa cms'y. fusion (bądź extreme... jak sie uda konwersja to fusion) i WORDPRESS. Chciałbym żeby korzystały z jednej bazy danych. W zasadzie obydwie strony będą wyświetlały ZUPEŁNIE INNE TREŚCI i nie muszą nic dzielić. Potrzebuję tego, bo mam dużo miejsca na serwerze a tylko jedna możliwą baze danych. Czyli jak mam odmienne prefixy to nie mam czego się obawiać i mogę później zaimportować drugą bazę?
 
hoopak
Inny prefix i bazy nie będą sobie przeszkadzały.
 
www.hoopak.pl
newyoungage
Wolałem się upewnić Smile
Thx.
 
dexoff
Czesc!

Mam problem, ktory lezy w tym temacie. Wgralem drugiego cmsa na ten sam serwer i pierwsza strona przestala dzialac, zamienily sie bazy. Wywalilem te nowo wgrana, ale nie wiem jak powrocic zeby pierwsza strona zaczela znowu dzialac. Mam kopie bazy danych.
Co z tym dalej zrobic?

Dodam, ze kopia zrobiona w php-fusion.

// Zdania zaczynamy WIELKĄ literą, a kończymy kropką. - hoopak

Probuje przywrocic, z PA, ale wyskakuje komunikat "Nieprawidlowy format kopii bazy danych". Ale wczytuje plik tekstowy.sql i nic.
Edytowane przez dexoff dnia 17.05.2009 17:01:53
 
lupozo
Wejdz do phpMyAdmin i importuj.
Edytowane przez Pieka dnia 18.05.2009 01:08:26
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl