ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Dodatkowe pola przy dodawaniu zdjęć do galerii
Piwi
Witam.
Chciałbym, aby przy dodawaniu nowego zdjęcia do galerii pojawiło się kilka nowych pól, w których użytkownicy będą mogli wpisać przydatne informacje. Byłoby to np.: data , miejsce zrobienia zdjęcia itd.
Później przy oglądaniu zdjęcia pod zdjęciem oczywiście te informacje musiałyby się pojawić (tak jak pojawia się opis).

Prosiłbym szanownych Kolegów o pomoc w zrobieniu czegoś takiego, lub ewentualnie wskazać temat na tym forum gdzie problem był poruszany (ja niestety nie potrafiłem tego odszukać).

Z góry ogromnie dziękuję.
Pozdrawiam - Piotrek.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 00:35:38
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
Można wszystko upakować do photo_info a potem unserialize() i pokazać dane.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
kefirek
W tabeli photos trzeba dodać pola data , miejsce zrobienia i jakie tam jeszcze chcesz i potem w pliku submit dodać pola formularza by użytkownicy mogli wpisywać te dane

Napisałem wyżej że nie ma takiej potrzeby Wink//bartek124
Edytowane przez bartek124 dnia 03.05.2008 08:06:22
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
No dobra czytam, Kolegę edytującego to niby gdzie jest to photo_info bo takiego pola nie widzę w tabeli photos, i jeszcze szczegół techniczny przesyłania pola przez użytkownika, jak do tej pory twórcy galerii i fusion w nielicznych przypadkach używają pól serializowanych do bezpośredniego odczytu( a w zasadzie występuje, tylko sprawdzanie wpisu i nie zawierają one złożonych danych).
 
wlodekp.europa.pl
bartek124
Są używane przy rejestracji.

Nie sprawdzałem co jest więc napisałem photo_info, mój błąd, jest photo_description.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Piwi
Dzięki Koledzy że zechcieliście mi pomóc. Ale czy mógłbym Was prosić o bardziej szczegółową instrukcję jak to zrobić? Będę bardzo wdzięczny za takową instrukcję!! Smile

Pozdrówki.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
I tu mylimy pojęcia, bo w rejestracji jak i wszędzie tego typu pola są jedynie polami przejściowymi, a docelowo pola tak jak sugerował kefirek muszą i tak być każde oddzielnie, ponieważ info to tylko zapis po kropce poszczególnych pól docelowych i unserialize wskazuje, gdzie poszczególne po kropce mają być dodane.
Tak więc photo_description może być tylko jednym z wierszy info po kropce i tak jest, ono występuje w dodaj zdjęcie Opis: i tak to działa, po twojej myśli rewolucja musiałaby głęboko dotknąć wszystkich tabel i plików pośredniczących w tej operacji.
Bezsens odbiegania od tego co już jest.
DOPISANE W EDYCJI
I na koniec rzekne, że praktycznie już to przerobiłem dostosowując np. dodaj plik do advanced_downloadDB_panel gdzie są inne pola jak w download jednak one już są, a w tym przypadku ich nie ma.
Edytowane przez wlodekp dnia 03.05.2008 11:20:01
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Koledzy,
To może inaczej.
Defaultowo przy dodawaniu jest miejsce "opis" zdjęcia. Ja chciałbym zrobić dodatkowe pole, takie samo jak "opis" tylko nazwać je np. "data" lub "miejsce zrobienia zdjęcia" i tylko zmniejszyć to pole tekstowe.
Da radę?

Pozdrawiam.
 
MeTeo
Rozumiem, że kolega korzysta ze standardowej galerii tak więc do dzieła! :)

Uwaga! Nie testowałem tego i piszę "na sucho" tak więc na wszelki wypadek wykonaj kopię plików!

Odszukaj w administration/photos.php lini:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i dodaj pod nią

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


To sprawiło, że widzimy już 2 nowe pola przy dodawaniu zdjęcia. No ale i tak nie działają tak więc idziemy dalej:

znajdź:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zmień na:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


następnie znajdź:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zmień na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


znajdź:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zmień na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


To chyba na tyle z tego pliku ;)

Przejdźmy do photogallery.php

znajdź

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W 3 miejscach! Pod nim wstaw

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jak wspomniałem, ten punkt wykonujemy 3 razy.

To sprawiło wyświetlanie się ;) Ale i tak skrypt dalej nie działa - bo nie ma gdzie. Tak więc wchodzimy do phpMyadmina do

twójprefiks
_photos

i dodajesz 2 komórki na końcu. Nazywasz je:

- photo_data
- photo_miejsce

długość ustaw na... 50?

Metodę zapisywania na latin1_swedish_ci


No i to wszystko :) Powinno śmigać... :)

 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@MeTeo czy Ty przeczytałeś dokładnie dodawane przez usera nie admina i ta batalia dotyczy także plików submit.php i submissions.php w tym sporze.
 
wlodekp.europa.pl
MeTeo
No to wystarczy dodać tylko 2 pola do submit.php i dodać pola w zapytaniu na tej samej zasadzie jak to...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
No to pofatyguj się i dokończ co zacząłeś, skoro to takie proste, bo Kolega jak słusznie zauważył, jeszcze nie odniósł, żadnego pożytku z tej pisaniny powyżej, a sam po lakonicznych stwierdzeniach Twój post ostatni, tego nie zrobi.
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
OK, zrobiłem wszystko tak jak napisał MeTeo, ale
chodziło mi o dodawanie zdjęć nie tylko z poziomu Admina, ale także przez użytkowników (a ci takich dodatkowych pól nie widzą)

Poza tym, jak dodaję teraz zdjęcie z poziomu PA to niestety zdjęcie się nie dodaje. Pisze, że zdjęcie dodano, ale jego niestety nigdzie nie ma..
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja nie chcę się wtrącać w modyfikację Kolegi, co najwyżej powiem, że nie doda bo kod dodawania INSERT INTO nawet oryginał nie zamiennik napewno nie pochodzi z pliku administration/photos.php nie jest pełny.
 
wlodekp.europa.pl
kefirek
Hmmmm ja bym to zrobił tym tak (Testowane działa w 100%)
Dodał do bazy danych do tabeli photos dwa pola jedno to datawykonania i drugie miejscezrobienia
Jeśli nie masz tych pól zrób taka ja jak pokazałem na screnie a jeśli masz to klikasz to gdzie napisałem zmień i wtedy wykujesz to co na drugim screnie i robisz tak jak na 2 screnie i klikasz zachowaj
Scren1
images31.fotosik.pl/239/9ecb446344539839.jpg

Scren2
images34.fotosik.pl/240/8ec6ad0ee62c0255.jpg

Jeśli masz już bazę danych zrobioną przystępujesz do edycji plików
Najpierw plik submit.php odnajdź (prawie na końcu kodu) i dodaj to co na czerwono


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz przystępujesz do edycji pliku submissions.php

Odnajdź i dodaj to co na czerwono
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jak będę miał czas zrobię resztę by pokazywało datę i miejsce w albumach itp. Oraz plik w panelu admina dodawanie na razie dodawanie przez użytkowników działa jak należy
Edytowane przez kefirek dnia 03.05.2008 20:58:14
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@kefirek a co z resztą plików choćby photogallery.php do pokazu i tymi polami u admina w educji do poprawy np.
 
wlodekp.europa.pl
kefirek
Dodawanie przez użytkowników działa jak należy akceptacja przez admina też a photogallery.php zajmę się jak znajdę czas i resztą też
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja nie twierdzę, że nie działa- bo i tak stawiałem tylko na Ciebie nie mniej jednak w takiej postaci jest to tylko inwalida, część galerii, bez reszty choćby photogallery.php w tej chwili do niczego nie przydatna.
Edytowane przez wlodekp dnia 03.05.2008 21:02:29
 
wlodekp.europa.pl
Piwi
Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w sprawę. Nie mniej czekam na dalsze działania Kolegów Smile
Pozdrawiam.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nastąpiły zmiany więc treść tego posta jest zbyteczna-poprawiono w edycji.
Edytowane przez wlodekp dnia 04.05.2008 15:13:13
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl