ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[INF] Katalog muzyki
jacekhc666
Witam, na potrzeby swojej strony chcę napisać infusiona który to będzie katalogiem muzycznym, tzn chodzi mi o utworzenie katalogu który będzie można przeglądać wg zespołów, gatunku, itp itd. Po wejściu w "profil" zespołu chciałbym mieć informacje typu: nazwa zespołu, opis zespołu, link do ich www, zdjęcie i członków kapeli. Chcę również by z każdego profilu kapeli można byłoby zapytaniem sql wyciągnąć z tabeli albums wszystkie albumy danego zespołu. Dane zespołów byłyby w tabeli bands.

1] Proszę o kilka rad.
Czy forma infusiona nada się do tego? tzn czy nie będzie problemu np ze zrobieniem uploadu przez admina fotki zespołu czy okładki.

2] Czy umiejscowienie informacji:
danezespołu ---> tabela_bands
danealbumów ---> tabela_albums

3] Czy może jest już coś podobnego co można by przerobić lub jakaś wtyczka o podobnym działaniu?


4] Czy są tu jakieś błędy? (kawałek pliku infusion.php)

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


5] czy do pliku submit jest możliwość dodania formularza, który by pozwalał użytkownikom dodawać zespoły/albumy?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 20.04 - 17:26
  2. Odświeżenie Tematu - Grzes 03.05 - 21:54
 
inyourface.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 03:51:15
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
No to jedziemy po kolei...

1). Oczywiście, że tak. Nazwijmy Twój dodatek powiedzmy katalog. Stworzy folderek /infusions/katalog/upload, nadasz mu chmod777 i po problemie. Ewentualnie możesz sobie rozdzielić fotki i okładni na dwa foldery. Kwestia napisania skryptu.

2) Wydaje mi się, że tak. W tabeli albums pole band_id albo podobne które będzie skazywało na danego wykonawce/zespół i po problemie.

3) Nie kojarzę. Może ktoś inny pomoże.

4) Nie sprawdzałem ale na oko będzie ok.
Przy testowaniu jak coś nie zadziała to ręcznie za pomocą phpmyadmina zawsze możesz usunąć te tabele.

5) Tak. Skrótowo struktura tego pliku wygląda tak:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Na starcie literka k (taką sobie wybrałem). Odróżnimy w ten sposób katalog od reszty formularzy. Następnie pozostawiłem fragment odpowiedzialny za dodanie linka. Wszystkie pozostałe niżej mają taką samą konstrukcję. Sprawdzenie czy czy zmienna $stype ma odpowiednią wartość (dla katalogu przyjmiemy k) a następnie wewnątrz sprawdzenie czy formularz został wysłany i dodanie danych do bazy cz po prostu formularz ma zostać wyświetlony.
Analogicznie trzeba dodać tylko swoją pozycje.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
jacekhc666
Mam pytanie dotyczące budowy skryptu php. Chcę zawrzeć w 1 pliku administracyjnym kilka funkcji: dodawanie albumu, zespołów, kasowanie i edycja oraz listing zespołów i albumów. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak skonstruować taki plik, myślałem o funkcji switch? ...wiem ze można łatwo zbudować całego infusiona przechodząc do poszczególnych funkcji poprzez przekierowania z <form > do plików zawierających poszczególne funkcje. Ja chciałbym mieć to wszystko w 1 pliku. Proszę o jakieś sugestie...



http://i295.photo...ek01-1.jpg
Edytowane przez jacekhc666 dnia 03.05.2008 21:48:25
 
inyourface.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl