ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Instalacja Windows XP na dysku SATA II (3gB/s)
czarny_
Witam wszystkich serdecznie Smile

Postanowiłem zmienić trochę architekturę swojego komputera.
Sprzęt jest nowy (parę miesięcy). Dotychczas (od początku) działała na nim Vista.

Nie byłbym sobą gdybym nie chciał tego zmienić.

Postanowiłem zainwestować w trzy systemy. Ubuntu 7.10 (instalacja przeszła bez problemu, integracja z sektorem rozruchu również), Vista (była zainstalowana) no i Nasz felerny XP.

Przejdę do rzeczy.

Instaluje system przez konsolę (chyba tak się na to mówi, czyli przed załadowaniem systemu odpalam wszystko z płyty bootującej). Po załadowaniu wszystkich plików na dysk (po pierwszym restarcie) następuje wykrzaczenie wszystkiego (system zawiesza się [chyba] przed załadowaniem sektora rozruchu utworzonego przez instalator XP)

Po przeszukaniu wujka google, dowiedziałem się, że problem tkwi w sterownikach do dysku twardego (SATA II). Podczas instalacji można je załadować niestety nie posiadam FDD (stacji dyskietek, która jest niezbędna)
Znalazłem już na to sposób (dziękuję serdecznie Piece), gdyby ktoś nie wiedział program nLite.

Niestety mam problem z doborem odpowiednich sterowników. (próbowałem kilku, no i dwie płyty nadają się do kosza).

Specyfikacja sprzętu :
Płyta Gigabyte GA-945GZM-S2 w środeczku jest napisane tylko 4 SATA 3 gb/s.
Dysk : 250 gB, cache 8 mB, jedyny który mam.

Wybaczcie za tak długi poemat, ale nie chcę, aby było tu 100 niepotrzebnych pytań Cool
Dziękuję za pomoc.
Edytowane przez czarny_ dnia 21.12.2007 22:04:15
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 02:03:04
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piterus
Użyj programu Everest (najpotężniejsza wersja w wersji tria Można pobrać np. >>tu<<Wink Ten programik "wydziera" informacje o sprzęcie i dość często wskazuje skąd wziąć odpowiednie sterowniki Grin
Choć jak masz trochę pojęcia na temat wyszukiwania (jak byś nie miał to się zastanawiam nad Twoją karierą na forum PF Pfft) to starczy Ci tylko info co masz dokładnie za urządzenia Grin
Edytowane przez piterus dnia 21.12.2007 23:08:08
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
czarny_
piterus napisał :
Użyj programu Everest (najpotężniejsza wersja w wersji tria Można pobrać np. >>tu<< Ten programik "wydziera" informacje o sprzęcie i dość często wskazuje skąd wziąć odpowiednie sterowniki


Dzięki Smile Zaraz program zainstaluje i zobaczę co potrafi.

Co do wyszukiwania sterowników.
Szukałem na stronie producenta, sterowniki można pobierać oddzielne do każdej płyty. Przy mojej płycie nie było sterowników do tego (SATA, RAID itp.) nic.

Udało mi się jednak poszukać >to< .
Płyta też obsługuje sata z prędkością 3 gb/s i są sterowniki w dodatku zrobione specjalnie do instalacji XPka. Rozpakowałem je. Dołączyłem do instalacji przez nLite.
I nadal to samo. Dodam, że sterowniki były ładowanie wraz z instalatorem.

WAŻNE
Zapomniałem dodać, że posiadam Windowsa XP Professional Edition z Service Pack 2 (wersja pl).
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
A ja Ci powiem, że nie pamiętam symbolu płyty gigabyte 2 rdzeniówka sata tylko, bo i takie nagrywarki mam, 20 szt i bez żadnych dodartkowych sterowników xppro sp2 instaluje bezproblemowo.
W moim przypadku jeden, bo resztę ładuje gostem z nagrywarki sata pisałem ghost 2003 dokompilowałem sata, ale tylko do obsługi dvd boot ghost sata.
Teraz na swoim compaqu ide instaluje sp3 jak przegryzę-zrobię boot install dvd oprócz ghosta. ide no problem, przegryzę i sata po świętach, bo już nie chcę mi się do roboty(mam klucze od całości).
 
wlodekp.europa.pl
czarny_
wlodekp napisał :
A ja Ci powiem, że nie pamiętam symbolu płyty gigabyte 2 rdzeniówka sata tylko, bo i takie nagrywarki mam, 20 szt i bez żadnych dodartkowych sterowników xppro sp2 instaluje bezproblemowo.


U mnie niestety nie idzie bezproblemowo. Zawsze staje w jednym miejscu. I wyświetla jakieś kolorowe kwadraciki na ekranie. Może to jednak nie jest wina sterownika dysku ?
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
@czarny, jeśli sterownik dysku byłby trefny to wcale by nie poszła instalka, doszło by do sprawdzania dysku i wyrzuciło komunikat o braku dysku-czyli nie mogę, zainstalować bo nie mam na, czym, nie widzę choć BIOS go by, widział.
Ta procedura to aksjomat już od winnt 3.51-4, którego winxp jest marnym naśladowcą nie kontynuowano już jako winnt 5 a te systemy chodziły jak rakieta wydajność i oczywiście nie mówię o dyskach sata tylko wtedy scasi ale procedura ta sama.
Ja bym na Twoim miejscu popatrzy, jakim narzędziem partycjonujesz i dzielisz dysk.
Zainstalowałbym najpierw winxp założył pod niego partycję z niego wydzieloną reszta wolne i dopiero dalej następną zakładał i dzielił-z tego wolnego na linuxa z linuxa.
Pies może być pogrzebany, jeśli używasz patrition magick ntfs robiony z niego a z windy czy linuksa jest widziany inaczej albo wcale tu bym upatrywał przyczyny.
Kolejność najpierw winda potem, linux i to musi chodzić, a Twoja płyta nie wymaga dodatkowych sata strona producenta to mówi.
Ja tak to widzę.
Edytowane przez wlodekp dnia 22.12.2007 16:13:45
 
wlodekp.europa.pl
czarny_
@wlodekp może faktycznie winą jest syf na dysku.
Instalator XP wykrywa dysk (wszystkie parametry ok), BIOS oczywiście też, Vista bez problemu ale dalej zaczynają się schody.
Partycjoner instalatora linuksa (ubuntu 7.10) nie widział w ogóle żadnej partycji (była jednak możliwość mapowania ich z poziomu live). Dopiero po rozgrzebaniu dwóch partycji nachodzących się na siebie przez Windowsowski manager dysków udało mu się dostrzec to co było.

O totalnym formacie wszystkiego już myślałem, ale nie chce tracić Visty (a dokładniej mojego profilu, który jest dość mocno zmodyfikowany). Jednak jak się już zdecyduje instalacja przejdzie w taki sposób xp > linuks > vista .

Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl